یک‌هفته برای آب اختصاص یافت

به گزارش  جلفابازار  فصل گرما تداعی کننده مباحثی چون تبخیر، کم‌آبی سهمیه بندی آب، صرفه‌جویی و… بوده بر همین اساس طبق عادت هرساله از اول تا هفتم تیر ماه هفته صرفه جویی در مصرف آب نامگذاری شده است.

اگر چه این مناسبت در تقویم رسمی کشور درج نشده، اما به عنوان یک رویداد فرهنگی در افکار عمومی و رسانه‌ها جای خود را بازکرده است و هر ساله به این مناسبت فعالیت‌های فرهنگی – آموزشی زیادی برای ارتقای آگاهی‌های عمومی درباره آب و جلب توجه افکار عمومی به این مقوله حساس انجام می‌شود.

افزایش آگاهی عمومی و ایجاد انگیزه و علاقه‌مندی برای مدیریت مصرف آب مهم ترین محورهای صرفه جویی در مصرف آب شناخته شده و با توجه به اینکه امسال نیز گرم تر از سال های قبل است به نظر می رسد که نیازمند صرفه جویی بیشتری باشیم.

در همین راستا شرکت مادرتخصصی مهندسی آبفای کشورسه‌شنبه اول تیرماه را با نام آب، اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، چهارشنبه را  آب، رسانه، مدیریت مصرف (شرب، کشاورزی، صنعت)، پنجشنبه را آب، ‌ مدیریت و چالش‌های منابع آب زیرزمینی، جمعه را آب، ‌ آموزه‌های دینی و ارتقای آگاهی‌های عمومی، شنبه را آب، محیط زیست و سلامتی همگانی، یک‌شنبه را آب و خانواده (مدیریت تقاضا و مدیریت مصرف آب) و دوشنبه هفتم تیر ماه را آب، ‌ قانون و حقوق شهروندی نام گذاری کرده است.

در نظر گرفتن یک هفته مجزا برای صرفه جویی در مصرف آب حکایت از بحران شدید آب در کشور دارد و بیان می کند که دیگر وقت آن رسیده که مردم و تمام سازمان ها طور دیگر به موضوع آب بنگرند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.