در گفت وگوی تلفنی نماینده ویژه سازمان ملل در سوریه؛ امیرعبداللهیان: تسریع کمک های انسان دوستانه به فوعه و کفریا انجام گیرد

در گفت وگوی تلفنی نماینده ویژه سازمان ملل در سوریه؛ امیرعبداللهیان: تسریع کمک های انسان دوستانه به فوعه و کفریا انجام گیرد

تهران- معاون عربی و آفریقای وزارت امورخارجه برضرورت توجه بیشتر به ارسال کمک های انسان دوستانه به سراسرسوریه تاکید و خواستار تسریع ارسال کمک های انسانی به شهرهای فوعه و کفریا که همچنان تحت محاصره افراد مسلح و تروریست ها قرار دارند، شد.
[امیرعبداللهیان: تسریع کمک های انسان دوستانه به فوعه و کفریا انجام گیرد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان در تماس تلفنی دیمیستورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه آخرین تحولات مذاکرات سیاسی سوریه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.
وی با مثبت خواندن تلاش های نماینده دبیرکل برای کمک به حل سیاسی بحران، تمرکز بر مذاکره و گفت وگوهای سوری – سوری را مهم خواند.
امیرعبداللهیان درعین حال از حضور برخی چهره های شناخته شده تروریستی در ژنو و تلاش آنها برای حضور در میز مذاکره انتقاد کرد و آن را برای مذاکرات سیاسی مضر خواند.
دیمیستورا نماینده ویژه سازمان ملل درسوریه با قدردانی از تلاش های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم و حمایت از راه حل سیاسی، روند مذاکرات ژنو را مثبت ارزیابی کرد.
وی افزود: مذاکرات علیرغم چالش های موجود تا سه شنبه اینده ادامه خواهد یافت.
نماینده ویژه سازمان ملل در سوریه گزارشی از مذاکرات جاری ارائه داد و تلاش بیشتر سازمان ملل در ارسال کمک های انساندوستانه را تاکید قرار داد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.