استاندار آذربایجان شرقی:
پروژه های عمرانی آذربایجان شرقی توسط شهرداری ها کنترل مجدد شود

استاندار آذربایجان شرقی:

استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت بررسی و کنترل مجدد تمامی پروژه های عمرانی استان توسط شهرداری ها تاکید کرد.

به گزارش  جلفابازار اسماعیل جبارزاده ظهر یکشنبه در جلسه پدافند غیرعامل استان اظهار داشت: حوادث گذشته باید به عنوان تذکر در نظر گرفته شده و تجربه لازم را از آن ها کسب کنیم.

وی ادامه داد: در طول سه سال گذشته پدافند غیرعامل در استان بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و بیشتر شرکت ها آموزش های لازم را در طول این سال ها دیده اند تا به عنوان مثال در ساخت و سازها به مسائل پدافندی آن نیز توجه شود.

جبارزاده افزود: قانونا مسئول بحران شهرها شهرداری ها بوده و بقیه عوامل باید به این دستگاه کمک کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با موظف کردن شهرداری ها برای کنترل مجدد تمامی پروژه ها گفت: در تمامی شهرها، شهرداری ها موظف به کنترل و بررسی پروژه های شهری هستند تا از طریق شرکت هایی که توسط ستاد پدافند غیرعامل معرفی می شوند تمامی پروژه ها را بازنگری کنند تا در زمان حادثه مشکلی پیش نیاید.

فرمانداران نقش نظارتی بر روی کنترل مجدد پروژه ها داشته باشند

وی افزود: یکی از مصوبات مهم این جلسه کنترل مجدد همه پروژه ها و ابلاغ لازم به شهرداری ها است و فرمانداران نیز باید بر روی کیفیت اجرایی آن نظارت داشته باشند.

جبارزاده ادامه داد: با توجه به هماهنگی با دستگاه های قضایی اگر تجاوزی به حریم رودخانه ها در استان می شود باید به شدت برخورد لازم شکل گیرد و توسط اداره راه و شهرسازی و بنیاد مسکن مورد پیگیری قرار گیرد.

وی همچنین تاکید ویژه ای به کمک گرفتن از مردم در زمینه های پدافندی کرده و گفت: اگر بخواهیم هر کاری در استان انجام دهیم جز با همکاری مردم میسر نخواهد بود.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: با توجه به اینکه علم در حال پیشرفت است باید خودمان را برای این آسیب پذیری ها آماده کنیم اما همواره باید در تلاش برای کاهش آسیب ها باشیم.

وی افزود: باید آسیب پذیری خود را کاهش دهیم چون هیچ زمان میزان آسیب ها صفر نخواهد بود بلکه باید تلاش کنیم آن را به صفر برسانیم

ضرورت توجه بیشتر به موضوع پدافند در سازمان ها

جبارزاده با تاکید بر توجه بیشتر به موضوع پدافند در سازمان ها گفت: هر کدام از مدیران باید از بودجه محدود خود درصدی را به تحقق پدافند غیرعامل و از سوی دیگر مسائل سایبری اختصاص دهند و با توجه به گستردگی موضوعات پدافند غیرعامل، باید تمامی دستگاه ها همکاری لازم را با مدیریت پدافند داشته باشند.

وی افزود: دستگاه های حاکمیتی بر اساس دستورالعمل اعلام شده از توانمندی دانشگاه تبریز برای ارتقای امنیت شبکه ها استفاده کنند و هیچکدام از مدیران به دلیل نبود اعتبار این کار را عقب نیندازند.

گنجاندن دوره های تحصلات تکمیلی پدافند در دانشگاه

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: باید در دانشگاه تبریز پدافند غیرعامل را در دوره های تحصیلات تکمیلی بگنجانند چرا که در تمامی شرکت ها به این تخصص نیاز است تا بتوانیم در این زمینه متخصصان مورد نیاز را تربیت کنیم.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل در استان در حال تکامل است، گفت: لازم است به صورت تخصصی این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

جبارزاده ادامه داد: تا اینجا فقط فیلتر کردن را یاد گرفته ایم و تاکنون روش های دیگر را امتحان نکرده ایم چراکه هر جا فیلتر می شود فیلتر شکنی هم به دنبال آن تولید می شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.