فرماندار شهرستان اهر:
کاهش میزان بارش باران در شهرستان اه که ضرورت صرفه جویی در مصرف آب را دارد

فرماندار شهرستان اهر:

فرماندار شهرستان اهر صرفه جویی در مصرف آب از سوی شهروندان اهری را لازم و ضروری دانست و گفت: امسال شاهد کاهش میزان بارش باران در شهرستان اهر نسبت به سال گذشته هستیم.

به گزارش جلفابازار سید محمد عابدی عصر یک شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان اهر گفت: با توجه به بارش های کم در سال جاری نسبت به سال گذشته و کاهش آب سد ستارخان اهر، لازم است نسبت به مصرف آب در شرب و کشاورزی مدیریت شود تا شاهد هیچگونه مشکلی در تأمین آب نباشیم.

وی افزود: در سال گذشته میزان بارش در شهرستان اهر ۴۰۷ میلی متر بود که امسال به ۳۰۷ میلی متر کاهش یافته است.

فرماندار شهرستان اهر همچنین با اشاره به روز شهردار و دهیار، خواستار همکاری مردم اعم از روستائیان و شهروندان با دهیاران در روستاها و مجموعه شهرداری در جهت عمران و آبادی روستاهای شهرستان اهر و شهر شد.

وی همچنین با بیان اینکه شهرداری اهر با مشکلات مالی روبروست، خواستار همکاری مردم و ادارات با شهرداری در جهت ارایه خدمات مطلوب و همچنین کمک های مالی دولت برای رفع مشکلات مالی شهرداری هایی همچون شهرداری اهر شد.

عابدی، گفت: در تمامی ادارات شهرستان اهر، در کنار ارایه خدمات به مراجعه کنندگان، نمازهای  ظهر و عصر نیز به جماعت اقامه می شود.

محل فعلی برگزاری نماز جمعه اهر جوابگوی نیازها نیست

در این جلسه همچنین امام جمعه شهرستان اهر محل فعلی برگزاری نمازجمعه شهرستان اهر را جوابگوی حضور نمازگزاران نداست و گفت: با حضور گسترده مردم در نمازجمعه در طول سال و به خصوص ماه مبارک رمضان مجبور به برگزاری نمازجمعه در پارک شیخ شهاب الدین اهری هستیم که برای جبران محل اقامه نمازجمعه، زمین احداث مصلی جدید آماده است که امیدواریم با تأمین اعتبارات لازم و کمک خیران شاهد احداث این مصلی در کمترین زمان باشیم.

حجت الاسلام جواد حاجی زاده، با تأکید بر اهتمام بیشتر جهت برگزاری نمازها به جماعت، خواستار شرکت بیشتر مسئولان در نمازهای جماعت همگام با اقشار مختلف مردم شد.

وی، همچنین خواستار برنامه ریزی های لازم در تداخل نشدن زمان جلسات ادارات با نماز اول وقت و همچنین اقامه نماز اول وقت در اماکن عمومی، مراکز خدمات رسان و مدارس شد.

توجه به نماز اول وقت راهی برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان

در این جلسه مشاور استاندار آذربایجان شرقی نیز گفت: اهمیت دادن به اقامه نماز اول وقت و توجه به مسایل دینی و تربیتی در خانواده ها تنها راه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان است.

 اسدالله ضیایی، افزود: متأسفانه با ورود ابزارهای ارتباطی اعم از تلویزیون، ماهواره، اینترنت و فضاهای مجازی به درون خانواده ها، در بین اعضای خانواده ها فاصله انداخته است که تنها راه مقابله با این معضل توجه به اقامه نماز اول وقت، مسایل دینی و تربیتی در بین خانواده ها می باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، همچنین خواستار اهتمام جدی به برگزاری نمازها به جماعت از سوی مردم و به خصوص ترغیب جوانان برای شرکت در نمازهای جماعت و جمعه شد.

ضیایی، ضمن تقدیر از تک به تک اعضای ستاداقامه نماز شهرستان اهر، گفت: ستاداقامه نماز شهرستان اهر در اجرای برنامه ها یکی از ستادهای برتر در استان آذربایجان شرقی است.

در این جلسه همچنین با اهدای لوح تقدیر از صمد طایری دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان اهر تجلیل شد.

در پایان این جلسه عابدی فرماندار شهرستان اهر با قدردانی از زحمات روحی سرپرست سابق دانشگاه پیام نور واحد اهر، محمدی رئیس سابق فنی و حرفه ای شهرستان اهر، سرهنگ محمدی فرمانده سابق نیروی انتظامی شهرستان اهر و فلاح و اسدی شهردار سابق اهر و سرپرست شهرداری اهر، داداشی را به عنوان سرپرست جدید دانشگاه پیام نور واحد اهر، سربازی را به عنوان رئیس جدید فنی و حرفه ای شهرستان اهر، سرهنگ منفرد را به عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی شهرستان اهر و اعیانی را به عنوان شهردار جدید اهر معرفی کرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.