جشنواره طراحی سوغات و هدایای ارس برگزار می شود

جلفا – دبیر جشنواره و مسابقه طراحی سوغات و هدایای ارس از برگزاری این جشنواره در منطقه آزاد ارس گفت: این جشنواره از تاریخ ۱۴ تیر ماه سالجاری با اعلام فراخوان شروع می شود.

به گزارش  جلفابازار و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، ابراهیم نصیری افزود: جشنواره در سه محور معرفی صنایع دستی، ابنیه تاریخی و مناظر طبیعی ارس تعریف شده است و طی فراخوان از هنرمندان و علاقمندان کل کشور دعوت خواهد شد تا طرح های خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

وی گفت: طرح های ارسالی توسط گروه متخصص داوری و چند اثر بعنوان اثر منتخب برگزیده خواهد شد و به نفرات برگزیده هدایای نفیس از سوی سازمان اهداء می شود.

نصیری با بیان اینکه بعد از داوری، ماکت اولیه طرح ها تولید و بصورت یک نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته و نظرات بازدید کنندگان نیز در این خصوص اخذ خواهد شد، اظهار داشت: طرح های برگزیده این جشنواره به تولید انبوه رسیده و از طریق فروشگاه های عرضه سوغات و صنایع دستی به گردشگران و علاقمندان عرضه خواهد شد.

وی گفت: با توجه به ورود سالانه بیش از ۶ میلیون مسافر و گردشگر به منطقه آزاد ارس و تنوع صنایع دستی، جاذبه های طبیعی و تاریخی منطقه، و نیاز به تعریف سوغات ارس در قالب صنایع دستی موجب شد تا جشنواره و مسابقه طراحی سوغات و هدایای ارس را برگزار نمائیم.

وی ابراز امیدواری کرد تا نتایج این جشنواره بتواند معرف فرهنگ و هویت تاریخی منطقه بوده و با سلیقه گردشگران و بازا داخل و خارج همسو باشد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.