Ruhani:
Fesat ve Rantın kökünü kazıyacağız

Ruhani:

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yayınladığı bildiride, fesat ve rantın kökünü kazıyıncaya kadar mücadelenin devam edeceğini bildirdi.

İran halkına hitaben bir bildiri yayınlayan Ruhani, devlet ve askeri yetkililerin maaşlarının minimum ve maksimum olarak belirlenmesi ve bu maaşlarla ilgili her türlü yolsuzluğuna ve ranta neden olan boşlukların önüne geçilmesi ve düzeltilmesi konusunda öncelikli olarak gerekli birimlere direktif verildiğini bildirdi.

Bildiride, bazı müdürlerin anormal ve insaf dışı maaş almalarına temasla, bu konun kendisi için azap verici olduğunu zira böyle bir durumun hükümet ve halk arasında derin bağların zarar görmesine neden olacağını kaydederek; “Allah muhafaza böyle bir durum halk ve nizam arasında güçlü ilişkiyi hedef alabilir” ifadesini kullandı.

İslami İran cumhurbaşkanı, anormal yüksek maaşlarla ilgili olarak halkın uyanıklılığı ve duyarlılığının takdire şayan olduğunu belirterek, iktisadi ve idari sistemde fesat ve rantın yayılması ile mücadele konusunda kimseyle kardeşlik ahdi bağlamadığını ve bu kötü unsurun İslami İran yönetiminde kökünün kurutulması gerektiğine önemle vurgu yaptı.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.