فرماندارماهشهر:
فرماندار ماهشهر با رد آتش‌سوزی در مخزن دوم در سایت پتروشیمی بوعلی سینا گفت: خبر سرایت آتش و آتش‌سوزی یک مخزن دیگر در محل حادثه صحت ندارد.

فرماندارماهشهر:

 به گزارش جلفابازار منصور قمر  با اشاره به حضور وزیر نفت در محل حادثه آتش‌سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا، اظهار کرد: خبر سرایت آتش و آتش‌سوزی یک مخزن دیگر در محل حادثه صحت ندارد. تنها یک مخزن از صبح روز پنجشنبه مجددا دچار آتش‌سوزی شد که آتش‌سوزی آن همچنان ادامه دارد. وزیر نفت نیز ساعاتی پیش به منظور بازدید از محل حادثه وارد ماهشهر شده است.

وی افزود: در این مخزن حدود ۲۵ هزار تن مواد نفتا وجود دارد که تقریبا ۵۰ درصد آن درصد سوزانده شده است. عملیات تخلیه مواد نیز همچنان در حال انجام است و تاکنون ۸۰۰ تن از این مواد از مخزن تخلیه شده است.

فرماندار ماهشهر عنوان کرد: باید تمام مواد این مخزن سوزانده یا تخلیه شود تا بتوان آتش را مهار کرد.

قمر همچنین در خصوص منتشر شدن اخباری از تخلیه برخی مناطق مسکونی اطراف مجتمع پتروشیمی و همچنین تخلیه یک مجتمع تفریحی، گفت: این موضوع صحت ندارد و اصلا هیچ منطقه‌ای تخلیه نشده است و مردم در آرامش باشند.

وی در مورد گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان مبنی بر آلوده بودن دود ناشی از آتش‌سوزی عنوان کرد: این دود مضر نیست. آلایندگی وجود دارد و حتی پیش از آتش‌سوزی نیز آلایندگی وجود داشت ولی دود سمی یا مضر نیست.

برخی پایگاه‌های خبری از سرایت آتش به یک مخزن دیگر و همچنین تخلیه برخی مناطق مسکونی و مجتمع‌های تفریحی ماهشهر خبر داده بودند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.