نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:
بر لزوم امر به معروف در زمینه رفع معضل بد حجابی در کشور تاکید شد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

به گزارش جلفابازار تجمع عظیم مدافعان حریم حجاب و عفاف در تبریز دقایقی پیش در حالی در میدان ساعت  پایان یافت که با حضور اقشار مختلف مردم و به خصوص بانوان همراه بود.

آیت الله محسن مجتهد شبستری به عنوان سخنران اصلی این مراسم با اشاره ای به این تجمع گفت: اقدامات شاهان پهلوی در کشف حجاب بر هیچ کس پوشیده نبود و قتل عام و کشتارهایی که برای این منظور در ایران انجام شد نیز به خوبی آشکار است اما با روی کار آمدن انقلاب اسلامی خط بطلانی بر همه این امور کشیده شد.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: هر چند در زمان پهلوی نیز برخی اقدامات مردم دلیر و غیور کشور تا حدودی سبب از بین رفتن آثار شرک و بدحجابی در کشور شد که از آن جمله می توان به ماجرای گوهر شاد اشاره کرد که در پی آن تا حدودی مردم توانستند فرهنگ اسلامی خود را بازیابند.

وی با اشاره ای به اثار بدحجابی در بین مردم و به خصوص بانوان گفت: بیگانگان با ابزارهای مختلف از جمله ماهواره و دیگر شبکه های اجتماعی به طور مستمر در پی ترویج فرهنگ غیراسلامی و مبتذل در کشور هستند و در این بین قشر جوان بیشتر مورد آسیب قرار دارد.

هجمه فرهنگی را جدی بگیریم

آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه باید هجمه فرهنگی را جدی گرفت، گفت: نباید فریب این ظاهرکاری بیگانگان و دشمنان را خورد چرا که دستورات اسلامی در زمینه رعات حجاب بسیار واضح است و کافیست نیم نگاهی به آیات قرانی در سوره های نور و احزاب بیندازیم تا متوجه میزان این اهمیت شویم.

وی ادامه داد: اما با وجود این دستورات واضح و مهم ایا رایج است که هم اکنون وضع حجاب در جامعه ما اینچنین باشد، امروزه نوع پوشش های مختلف به حدی نامتعارف و نامناسب است که گاه این نوع حجاب ها تنها برای همگان شرم آور است.

ضررورت امر به معروف در زمینه ترویج حجاب

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره ای به ضرورت وجود امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: خانمان محجبه باید علاوه بر رعایت حجاب خود در ترویج حجاب در بین سایر بانوان نیز اقدام کنند به خصوص در اماکن عمومی و دانشگاه ها باید شاهد اجرای امربه معروف در زمینه ترویج حجاب باشیم.

وی ادامه داد: آقایان نیز باید به اعضای خانواده و خانم های خود تذکر لازم را دهند.

آیت الله شبستری همچنین خواستار برخورد مسئولان و مدیران مختلف برای ریشه کنی بدحجابی شد و گفت: مسئولان ادارات باید نسبت به پوشش کارمندان خود حساسیت لازم را داشته باشند و در این بین بانوان محجبه را تشویق کنند.

تبریز یکی از مراکز دیانت در کشور است

وی تبریز را یکی از مهم ترین مراکز دیانت در کشور دانست و گفت: با توجه به این لقب باید هم این شهر پیشرو در زمینه حجاب و عفاف باشد و به همین دلیل باید در این شهر مسئولان تلاش بیشتری برای ترویج حجاب داشته و خود مردم هم رعایت بیشتری کنند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: نباید نسبت به مسائل فرهنگی بی توجه باشیم بلکه در کنار توجه ویژه به مسائل اقتصادی باید نگاه عمیقی نسبت به ریشه کنی مشکلات اقتصادی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این میان، حجاب یکی از مسائل مهم در زمینه های فرهنگی به شمار می رود و اگر نتوانیم با این معضل مبارزه کنیم دچار فساد عمیقی در سطح جامعه خواهیم شد.

اجتماع بزرگ مردم هشداری برای بی حجابان

امام جمعه تبریز همچنین از حضور مردم در این مراسم قدردانی کرده و ادامه داد: مردم با حضور پرشور خود در سراسر کشور نشان دادند که نسبت به رفتار بی حجابان واکنش نشان می دهند و این اجتماع هشداری است برای کسانی که به دنبال ولنگاری هستند.

وی ادامه داد: بالطبع باید این تجمع اثر خود را در مبارزه با بی حجابی نشان دهد اما اگر شاهد این تاثیر نباشیم باید قاطعانه با مفسدین برخورد کرده و نیروی انتظامی نیز وارد عمل شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.