شهردار تبریز:
ازصرفه‌جویی ۵۰۰ هزار مترمکعبی آب با محدودسازی چمن‌کاری در تبریز طی یک سال گذشته به عمل امد.

شهردار تبریز:

به گزارش جلفابازار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های فضای سبز مناطق با بیان این مطلب اظهار کرد: امروزه در برنامه‌ریزی‌های فضای سبز شهری، کشت چمن با توجه به نیاز به آبیاری‌های مداوم، جز در موارد خاص منسوخ شده و گونه‌هایی با کارکرد مشابه جایگزین آن شده است.

وی ادامه داد: با در نظر داشتن این ضرورت مهم و در راستای افزایش بهره‌وری منابع آبی، در یک سال گذشته، کاشت ۲۰۰ هزار مترمربع بوته و درختچه رونده، جایگزین چمن‌کاری‌های سطح شهر شده است.

شهردار تبریز افزود: در سال‌های اخیر، انتخاب گونه‌های متنوع و زیبا و متناسب با اقلیم تبریز، حذف تانکرهای آبیاری، ایجاد سیستم های هوشمند در فناوری آبیاری، ثبت و حفاضت از چاه‌ها و منابع آبی از جمله اقداماتی بوده که در برنامه‌های فضای سبز شهرداری تبریز گنجانده شده است.

وی بر ایجاد جنگل‌کاری‌ها و درختکاری‌های انبوه با تعریف منابع آبی پایدار و حفاظت‌های مستمر تاکید کرد و گفت: توسعه مجموعه‌های ارزشمندی همچون عون‌بن‌علی، ائل‌باغی، آرپادره‌سی و عباس‌میرزا، با در نظر داشتن تمام ضرورت‌های رشد و نمو درختان، مورد توجه قرار گرفته است و در سال‌های آتی در تلطیف آب‌وهوای شهر و افزایش فرصت‌های نشاط اجتماعی تاثیرگذار خواهد بود.

نجفی با اشاره به برنامه‌های گلکاری در سطح شهر تاکید کرد: در دو سال گذشته سعی کردیم موضوع گلکاری را از حالت تشریفاتی خارج کرده و در برنامه‌های شهری، رسمیت ببخشیم که برنامه‌های بهاره لاله‌کاری از آن جمله است

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.