رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شهید محلاتی تبریز از کسب رتبه درجه یک عالی کشور توسط این بیمارستان خبر داد.

به گزارش جلفابازار پرویز اسدی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره ای به انتخاب این بیمارستان به عنوان ۱۰ بیمارستان دارای درجه یک عالی کشور گفت: این انتخاب به دلیل شاخص های متنوع بوده و با توجه به اینکه سیستم ارزیابی بیمارستان ها اعتباربخشی است در این جریان کیفیت و ایمنی بیمارستان ها بررسی می شود.

وی ادامه داد: کسب این رتبه نیازمند تامین یکسری زیرساخت ها، آموزش پزشکان و رعایت دیگر استانداردها بوده است که تک به تک توسط کارشناسان بررسی شده و سرانجام این بیمارستان حائز رتبه عالی در اعتباربخشی ها شد.

اسدی در خصوص کسب این رتبه گفت: سال گذشته حدود ۴۰ بیمارستان حائز این رتبه شده بودند اما امسال قرار بر این شد که تنها ۱۰ بیمارستان در کشور این رتبه را کسب کند که کسب این رتبه در میان ۹۰۰ بیمارستان کشور افتخاری بزرگ برای پرسنل و خدمتگذاران این بیمارستان است.

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شهید محلاتی تبریز با بیان اینکه در این رقابت، بیمارستان ها در سه مرحله مورد ارزیابی قرار گرفتند، گفت: در ابتدا گروه بالغ بر ۳۰ نفر از وزارت بهداشت به بررسی سطح کیفی بیمارستان پرداخته و پس از آن کارشناسان مربوطه به بررسی بیشتر پرداختند تا راستی آزمایی کنند.

تجهیز دستگاه های پاراکلینیک بیمارستان به سیستم های دیجیتال

وی ادامه داد: جراحی ایمن یکی از این شاخصه ها است، همچنین فراهم بودن تجهیزات سالم و پیشرفته از دیگر موارد بوده که باید اظهار بداریم تمامی سیستم های پاراکلینیک این بیمارستان دیجیتالی بوده و مشکلی از بابت برخورد اشعه های مختلف با بدن بیمار وجود ندارد.

اسدی افزود: به مناسبت کسب رتبه برتر، سمیناری برای بررسی شاخص های ایمنی بیمارستان ها در طول مردادماه در این بیمارستان برگزار خواهد شد.

وی همچنین اشاره ای به فعالیت بخش بیماران بین الملل این بیمارستان کرده و گفت: این بخش به منظور مدیریت هر چه بهتر توریسم درمانی ایجاد شده است و در آن آماده ارائه خدمات مختلف هستیم.

انجام ۱۵۰۰ عمل جراحی سنگین ماهانه در بیمارستان

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شهید محلاتی تبریز ادامه داد: ماهانه حدود هزار و ۵۰۰ عمل جراحی سنگین در این بیمارستان انجام می شود که بیشترین آن را می توان مربوط به سرطان گوارش، سرطان ریه و جراحی های قلبی دانست.

اسدی همچنین از طرح توسعه این بیمارستان سخن گفته و ادامه داد: طرح توسعه این بیمارستان با ۴۰۰ تخت خواب اجرایی می شود تا در مواقع بحران بتوانیم از آن استفاده کنیم.

وی افزود: همچنین ایجاد بیمارستان صحرایی و خدمات رسانی به مردم روستا و مناطق دورافتاده از دیگر اقدامات انجام شده توسط بیمارستان بوده است.

رئیس این بیمارستان از ایجاد خدمات مناسب VIP زنان مامایی در بیمارستان محلاتی خبر داد و گفت: بیشرین امکانات با هزینه بسیار کم برای زایمان طبیعی در این بیمارستان ایحاد شده است، همچنین کسانی که در این بیمارستان کودک خود را به دنیا اورده و برای وی نام ائمه اطهار را انتخاب کرده باشند، مورد تقدیر قرار می گیرند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.