معاون وزیر راه و شهرسازی:
بازار اجاره‌بها آرام است و معادله ۳۰هزار تومان به جای یک میلیون‌تومان می‌تواند تغییر کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی:

به گزارش جلفابازار معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این مطلب  بازار اجاره روندی مطابق با سال‌های قبل دارد و امسال پیچیدگی بیشتری نسبت به سابق نمی‌بینیم. طی ۲دهه گذشته معمولا در بازار اجاره شوک قیمتی سالانه ایجاد نشده است و هر ساله نرخ اجاره‌بها حدود نرخ تورم بالا می‌رود.

امسال نیز همانطور بوده و اجاره‌بها حدود ۱۰درصد افزایش یافت. حامد مظاهریان افزود: بازار خرید و فروش مسکن پلکانی است و در بازه‌های زمانی مشخصی دچار رونق و رکود می‌شود اما بازار اجاره معمولا روند منظم‌تری را دنبال می‌کند. وی درخصوص تأثیر کاهش سود بانکی بر بازار اجاره گفت: همانطور که گفتم بازار اجاره روند خطی را دنبال می‌کند و با کاهش سود بانکی دچار تلاطم نشده است.

البته ممکن است با تأثیر متغیرهای اقتصادی، تناسب بین میزان اجاره و ودیعه تغییر کند. به گفته مظاهریان، اقتصاد بازار حکم می‌کند موجران و مستأجران کاهش سود بانکی را به رسمیت بشناسند و در قراردادهای خود این محاسبات را لحاظ کنند. بدین‌ترتیب معادله ۳۰هزار تومان اجاره در مقابل یک میلیون تومان پول پیش می‌تواند کاهش پیدا کند. وی گفت: روند دستوری و دخالت در این بازار می‌تواند نتیجه معکوس ایجاد کند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.