منتخب مجلس دهم : مجلس و دولت می توانند همکاری خوبی برای عملی شدن نتایج پسابرجام داشته باشند

منتخب مجلس دهم : مجلس و دولت می توانند همکاری خوبی برای عملی شدن نتایج پسابرجام داشته باشند

تهران- منتخب مردم تهران در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: : بدنه کار شناسی دولت به همراه بدنه کارشناسی مجلس می توانند همراهی خیلی خوبی را برای عملی شدن نتایج پسابرجام داشته باشند.
[مجلس و دولت می توانند همکاری خوبی برای عملی شدن نتایج پسابرجام داشته باشند]

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا، پروانه مافی عصر امروز -چهارشنبه- در نشست خبری جبهه مستقلین و اعتدالگرایان گفت: نمایندگان مجلس دهم باید قوانین بازمانده از مجالس پیشین را در دستور کار خود قرار دهند.
وی یادآور شد: قوانینی مانند قانون سرمایه گذاری خارجی، تجارت و کار که از مجالس گذشته است را برای پیشبرد کشور در امور اقتصادی مورد بررسی و تصویب قرار دهد.
مافی گفت: نمایندگان مجلس دهم از هم اکنون پیگیر مقدمات بررسی و تصویب قوانین بازمانده از مجالس گذشته هستند تا از آغاز به کار مجلس دهم با سرعت به تصویب این قوانین در حوزه های یاد شده بپردازند.
در ادامه این نشست قدرتعلی حشمتیان دبیرکل جبهه مستقلین و اعتدالگرایان از تشکیل فراکسیون مستقلین و اعتدالگرایان با هفتاد و یک عضو در مجلس آینده خبر داد و گفت: ما در دوره مجلس پنجم 38 نماینده مستقل داشتیم و سپس با کسب تکلیف، فراکسیون مستقلین را راه اندازی کردیم.
وی به حضور جبهه مستقلین و اعتدالگرایان در انتخابات هفتم اسفند اشاره کرد و گفت: برای انتخابات مجلس دهم نیز با فراخواندن 38 حزب درسراسر کشور و تاسیس شورای عالی سیاستگذاری جبهه مستقلین با حضور شخصیت هایی چون حجت الاسلام مرتضی اشراقی، حجت الاسلام محمد اشرفی اصفهانی و یاسر هاشمی شورای سیاستگذاری جبهه مستقلین را تشکیل دادیم.
دبیرکل جبهه مستقلین و اعتدالگرایان گفت: اما متاسفانه اکثر کاندیداهای ما تائید صلاحیت نشدند ولی امید خود را از دست ندادیم و طبق آمارهای خود از ترکیب مجلس دهم خبر داریم که 59 نفر از جبهه ما به مجلس راه پیدا کردند.
وی افزود: با احتساب 12 کاندیدای مشترک جبهه مستقلین و اعتدالگرایان با لیست اصلاح طلبان در کشور، به طور کلی 71 نفر اعتدالگرا در مجلس آینده حضور خواهند داشت و با تشکیل فراکسیونی تحت عنوان جبهه مستقلین و اعتدالگرایان در مجلس حضور خوبی را تجربه خواهیم کرد.
حشمتیان با اشاره به مذاکرات خود با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با آقای لاریجانی مذاکره کردیم و وی نیز احتمالا فراکسیون اصولگرایان معتدل را تشکیل خواهند داد و آقای عارف و مطهری نیز به ترتیب فراکسیون های اصلاح طلبان و مستقلین و اعتدالگرایان را در مجلس رهبری خواهند کرد.
وی با اظهار امیدواری از حضور پررنگ فراکسیون مستقلین و اعتدالگرایان در مجلس دهم اظهار کرد: ما تا این لحظه سه بار با علی مطهری در این زمینه مذاکره کردیم اما وی تاکید دارند فراکسیون صدای ملت را در مجلس تشکیل دهند و نهایتا از آنجایی که ما خودمان را به اصلاح طلبان نزدیک تر دیده ایم و آقای مطهری را نیز در لیست خود در انتخابات قرار داده بودیم احتمالا فراکسیونی با نام مستقلین و اعتدالگرایان و صدای ملت را تشکیل خواهیم داد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.