پرویز هادی:
از حق خود گذشتم

پرویز هادی:
به رسم احترام به آئین پهلوانی و به تأسی از مظلوم بزرگ عالم مولی الموحدین حضرت علی (ع) که گفتار و کردارش سرلوحه پهلوانی چون پوریای ولی و آقا تختی قرار گرفت، از این حق می‌گذرم و همانگونه که امروز برای کشتی ایران و حریف خود آرزوی موفقیت در بازی‌های المپیک ریو را دارم.

بیانیه پرویز هادی بعد از کنار گذاشته شدن از المپیک ریو

به گزارش جلفابازار بعد از کسب سهمیه المپیک برای وزن ۱۲۵ کیلو گرم، فدراسیون اعلام کرد که  هر آزاد کاری که بتواند در بازی‌های بین‌المللی نتایج قابل قبولی کسب کند به المپیک اعزام خواهد شد. در این بین پرویز هادی که در  همه‌ی مسابقات خارجی خود را با پیروزی سپری کرده بود و حتی بازی درخشانش مقابل جک وارنر قهرمان المپیک ۲۰۱۲ باعث شد تیم ملی کشتی آزاد به قهرمانی در جهان نزدیک شود و در نهایت به عنوان قهرمانی دست پیدا کند.

پرویز هادی همچنین توانست در تورنمنت «استفان سرکسیان» ارمنستان، که بنا به تصمیم کمیته فنی حکم انتخابی المپیک را داشت قهرمان شود، اما فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران حکم به برگزاری انتخابی بین پرویز هادی و کمیل قاسمی؛ بعد از ۱۵ روز را دادند.

این مسابقه برخلاف اعلام مسئولین فدراسیون، ۷ روز بعد از مسابقات ارمنستان برگزار شد.پرویز هادی در بازی اول توانست ۷ بر ۳ از سد کمیل قاسمی عبور کند.اما با توجه به خستگی  مسابقه دوم ۲بر ۲ شد که با توجه به کسب امتیاز آخر توسط کمیل قاسمی، بازی دوم به نفع قاسمی به پایان رسید.

در بازی سوم نیز کمیل قاسمی با نتیجه ۲ بر ۱ پرویز هادی را شکست داد، تا این دلیر مرد خطه آذربایجان با بی مهری مسئولین فدراسیون برای دومین دوره پیاپی از المپیک جا بماند.

حال که تلاش های نمایندگان مجلس استان و حمایت های مردم نتیجه ای نداشت، پرویز هادی، ملی پوش سنگین وزن کشتی آزاد و کشتی گیر تبریزی بیانیه ای در این خصوص منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: با استعانت از ذات اقدس باری تعالی به محضر مردمی که ولی نعمت قهرمانان ورزشی هستند عرض می‌دارم در این روزها که کاروان‌های ورزش کشورمان خود را مهیای حضور در میدان المپیک می‌کنند به این موضوع می‌اندیشم که طی سالیان گذشته همه توان و تعصب و غیرتم را خرج کردم تا عضوی سربلند برای ورزش اول کشورم در بزرگ‌ترین رویداد ورزشی جهان باشم اما نمی‌دانم کجای کارم ایراد داشته که امروز و شاید همیشه با آه و حسرت از المپیک یاد کنم.

گرچه بر این باور استوارم که حقانیتم را ندیده و کمترین حقم را از من دریغ کردند اما داستان هر چه باشد دلم خوش است به بازوبند ارزشمندی که در دست دارم و ذکر مقدسی که سال‌ها روی دوبنده‌ام نقش بسته.

با همین دلخوشی به رسم احترام به آئین پهلوانی و به تأسی از مظلوم بزرگ عالم مولی الموحدین حضرت علی (ع) که گفتار و کردارش سرلوحه پهلوانی چون پوریای ولی و آقا تختی قرار گرفت، از این حق می‌گذرم و همانگونه که امروز برای کشتی ایران و حریف خود آرزوی موفقیت در بازی‌های المپیک ریو را دارم ضمن قدردانی از نمایندگان عزیز و شریف آذری‌ زبان‌ها و نمایندگان محترم تبریز که در این مدت نهایت لطف و پیگیری را نسبت به موضوع حقیر داشتند و همچنین توجه ویژه وزیر محترم ورزش از تمام مسئولین و مردم شریف کشورم علی الخصوص آذری زبان‌های عزیز که در دفاع از حقیر سنگ تمام گذاشتند و تا جان در بدن دارم دعاگویشان خواهم بود و باعث و بانی این کار را به خدا واگذار می‌کنم.

در نهایت برای گوش شکسته‌های عزیز کشورم در آوردگاه المپیک آرزوی موفقیت دارم.

افتادگی آموز اگر طالب فیضی، هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

کوچک ملت بزرگ ایران، پرویز هادی

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.