نشست هم اندیشی مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با اصحاب رسانه برگزار شد

به گزارش خبرنگار جلفابازار نشست هم اندیشی مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با اصحاب رسانه در حسینیه بلال صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی برگزار شد که تشکیل آن به مشابه سالهای گذشته کمتر دیده شده است.

اگر نگاهی به آلبوم عکس خبری و یا آرشیو خبر استان بیندازیم این حرکت شاید در هیچ یک از آنها ثبت نشده باشد و این حرکت در نوع خود بی نظیر بوده که تقریبا همزمان با روز خبرنگار برگزار گردید تا علاوه بر اینکه سالهای متمادی در یادها و خاطره ها باقی بماند از خبرنگاران نیز تجلیل شود.

 

محسن لطیفی تصریح کرد : اگر اشتباه سهوی از سوی رسانه و یا روزنامه ای رخ داد ، می توان از راه های منطقی و اصولی در این خصوص عمل کرد و رسانه ها می توانند مانع رفتارهای غیرمنطقی در جامعه شوند .

معاون خبر صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: رسانه ملی آماده است با همفکری دیگر اصحاب رسانه ، موضوعات و سوژه های خبری را پیگیری و برای آنها گزارش تهیه کند  .

مهدی صادقی موحد افزود : در سه حوزه اقتصاد مقاومتی ، تبریز 2018 و دریاچه ارومیه برنامه ریزی خوبی در حوزه خبر صورت گرفته و تاکنون 90 سوژه در موضوع اقتصاد مقاومتی به خصوص اقتصاد پیشران مصوب شده است .

وی گفتمان سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی را در جامعه از سیاست های مهم خبری صدا و سیمای مرکز استان اعلام کرد و گفت : امسال پرداخت به اقتصاد دانش بنیان از اولویتهای معاونت خبر است .

لزوم حمایت روزنامه ها و منابع خبری از همدیگر ، ضرورت پشتیبانی و فرماندهی اصحاب رسانه استان از سوی صدا و سیما ، پیگیری مطالبات مردم از دستگاههای دولتی در بستر رسانه ها ، استفاده از ظرفیت اصحاب رسانه برای برگزاری بهتر مراسم تبریز2018 ، تقویت مالی خبرگزاری ها ، گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در جامعه ، توجه به هویت انقلابی و دینی استان در رسانه ها ، ضرورت بالارفتن آستانه نقد پذیری مسئولان دولتی و توجه اصحاب رسانه به مناطق محروم استان و بیان مشکلات آنها از جمله مباحث مطرح شده مدیران خبرگزاری ها و مطبوعات استان ، در این نشست بود .

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.