فرماندار ورزقان: مدیریت صحیح منابع آب و صیانت از این منابع حیاتی، وظیفه کلیه افراد و دستگاههای اجرایی شهرستان می باشد

فرماندار ورزقان: مدیریت صحیح منابع آب و صیانت از این منابع حیاتی، وظیفه کلیه افراد و دستگاههای اجرایی شهرستان می باشد

به گزارش جلفابازار علی وفادار در جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان ورزقان افزود: به دلیل محدودیت منابع آب و توزیع نامناسب بارندگیهای فصلی، باید منابع آب های سطحی وزیر زمینی موجود رابه خوبی شناسایی كرده وبهره برداری از آنها به صورت برنامه ریزی شده و دقیق صورت گیرد.

فرماندار ورزقان ضمن اشاره به  وجود بحران در بخش آب، خواستار حمایت و تشویق کشاورزان به استفاده از طرح‌های نوین آبیاری، اصلاح الگوی کشت توسط اداره جهاد کشاورزی، جلوگيري از تجاوز به حريم و بستر رودخانه ها، قطع انشعاب برق چاههای غیرمجاز و عدم ارائه تسهیلات به دارندگان این چاه‌ها و فرهنگ سازي پرهيز از مصرف بي رويه در مصارف خانگي و كشاورزي شد.

وی ضمن تشکر از عملکرد امور منابع آب شهرستان، تنها راه مقابله با بحران آب را در وهله اول مشارکت مردم علی الخصوص کشاورزان در زمینه صرفه جویی و مدیریت مصرف آب برشمردند و آگاهی رسانی در این زمینه را موثر دانست.

در ادامه این جلسه جليل زاده معاون آب منطقه اي استان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت منابع آب استان و شهرستان گفت : جلسه شورای حفاظت منابع آب به منظور ایجاد وحدت رویه ی اجرایی و نظام مند کردن بهره برداری، حفاظت از منابع آب برای توسعه  پایدار و نیز در جهت به تعادل رسیدن منابع ومصارف آب در شهرستان برگزار می شود.

وي افزود : چالش تامين آب شرب از مسايلي است كه بطور جدي با آن مواجه هستيم. اگر آبهاي زيرزميني حفاظت نشود در آينده در بحث تامين آب شرب با مشكلات جدي مواجه خواهيم شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.