مدیر عامل آب و فاضلاب :
ضرورت رعایت الگوی مصرف آب از سوی شهروندان

مدیر عامل آب و فاضلاب :

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی آذربایجان شرقی بر ضرورت رعایت الگوی مصرف آب از سوی شهروندان تاکید کرد.

به گزارش  جلفابازار  و به نقل از روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان، علی صمدنژاد در مراسم افتتاح طرح آبرسانی روستاهای مجتمع شهید باقری افشردی هریس، با اشاره به برخورداری ۶۱روستای استان از نعمت آب آشامیدنی سالم در هفته دولت سالجاری ابراز داشت:طبق برنامه ریزی های صورت گرفته آبرسانی به روستاهای مناطق محروم همچون خدا آفرین-هشترود-هوراند و چاراویماق را در رأس امور خود گنجانده ایم.

صمدنژاد با بیان اینکه در سالجاری با عنایات ویژه مقام معظم رهبری و با تدابیر دکتر روحانی، اعتبارات خوبی به آب و فاضلاب روستایی در سطح کشور اختصاص یافته است خاطر نشان ساخت:در حال حاضر در اکثر روستاها مجتمع های آبرسانی روستایی در حال اجرا می باشند که به حول و قوه الهی تا دهه فجر به بهره برداری خواهند رسید.

وی در خصوص مشخصات پروژه مجتمع آبرسانی شهید حسن باقری افشردی هریس اظهار داشت:با افتتاح این مجتمع ۲۲ روستای شهرستان هریس با مجموع یک هزار و ۸۴۰ خانوار و ۶هزار و ۷۴۶نفر جمعیت، تحت پوشش آب آشامیدنی سالم قرار گرفتند. مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی آذربایجان شرقی، همچنین از انجام بیش از ۸۰کیلومتر لوله گذاری و خط انتقال شبکه برای پروژه مجتمع آبرسانی شهیدباقری افشردی خبر داد.

وی در ادامه مجموع اعتبار هزینه شده برای این پروژه را ۶ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان عنوان نموده و تصریح کرد: از مبلغ مذکور، ۲ میلیارد و ۶۷۰میلیون تومان کمک مالی دولت چین، ۵/۲میلیارد تومان از اعتبارات صندوق توسعه ملی و یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از اعتبارات استانی هزینه شده است. این مقام مسئول اضافه کرد:علیرغم شرایط نامناسب جوی در فصول پاییز و زمستان، با توکل به خدای متعال توانستیم پروژه ای با این عظمت را در مدت ۱۸ ماه به اتمام رسانیم.

وی خواستار رعایت الگوی مصرف آب از سوی شهروندان شده و گفت: شهروندان با مصرف صحیح آب خواهند توانست در بهبود وضعیت اقتصادی کشور و خانواده خود نقش آفرین باشند.

صمدنژاد در خاتمه سخنان خود از تلاش ادارات و سازمان ها، پیمانکاران، مشاوران، همکاران شرکت آب و فاضلاب روستایی و همکاری اهالی افشرد در انجام پروژه مجتمع آبرسانی شهید حسن باقری افشردی تقدیر نمود

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.