معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
توسعه روستایی جزو اولویت های اقتصاد مقاومتی است

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: توسعه روستایی جزو اولویت های اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش جلفابازار و به نقل از روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان، محمدصادق پورمهدی در مراسم افتتاح طرح آبرسانی روستاهای مجتمع شهید باقری افشردی هریس، با تقدیر از مهندس صمدنژاد جهت اتمام سریع پروژه در کوتاهترین زمان ممکن یادآور شد: یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید در اقتصاد مقاومتی، اهمیت دهی به توسعه روستایی است به طوریکه این دولت در ۳ سال گذشته علیرغم همه محدودیت های مالی، نگاه ویژه ای به مناطق روستایی و کمتر توسعهیافته داشته است.

وی ادامه داد:استاندار آذربایجان شرقی نیز در آغاز مسئولیتشان خواستار احصاء مناطق کمتر توسعه یافته و نگاه ویژه به این مناطق گردیدند.

پورمهدی با اشاره به کمک مالی دولت چین به پروژه مجتمع آبرسانی شهید باقری افشردی گفت:نزدیک ۴۰ درصد از ۷ میلیارد تومان اعتبار صرف شده برای این پروژه، توسط دولت چین و مابقی از اعتبارات استانی و صندوق توسعه ملی هزینه شده است. وی در خصوص پروژه های عمرانی انجام شده در شهرستان هریس تاکید کرد: تاکنون بیشترین پروژه های عمرانی چه در بخش دولتی و چه غیر دولتی در شهرستان هریس انجام شده که جاده خواجه – ورزقان، نیروگاه برق، جاده اهر-هریس- تبریز و … از جمله این پروژه هاست. این مقام مسئول اولویت دهی به مناطق کمتر توسعه یافته در تمامی زمینه ها را از جمله ماموریت های اصلی دولت تدبیر و امید دانست و افزود:دولت مصمم است با توانمندسازی و بسترسازی جهت اشتغال و افزایش درآمد روستاییان مانع مهاجرت آنان به شهرها شود.

وی برخورداری از امکانات، جهت زندگی ایده آل را عین عدالت عنوان کرده و ادامه داد: واضح است که پرداخت یارانه ۴۵ هزار تومانی به همه افراد جامعه عدالت نیست.

پورمهدی با اشاره به اینکه توسعه روستایی جزء اولویت های اقتصاد مقاومتی است، از آمادگی دولت جهت مساعدت از طرح های اشتغال زا در روستاها خبر داده وخواستار مشارکت جدی روستاییان و رقابت مثبت آنان در اجرای طرح های هادی گردید

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.