در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان شرقی عنوان شد

– استاندار آذربایجان شرقی گفت: شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی منتظر بودجه دولتی نباشند.

به گزارش جلفابازار  اسماعیل جبارزاده عصر امروز پنج شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان شرقی که در شهرستان میانه ترتیب یافته بود، اظهار داشت: هیات مدیره شهرک های صنعتی استان برای حل مشکلات عمومی شهرک‌ها منتظر بودجه دولتی نباشند و هزینه‌های خود را از منابع مختلف تامین کنند.

وی سپس با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان میانه اظهار داشت: شهرستان ویژه میانه یکی از شهرستان های بزرگ استان است که در زمینه اقتصادی، صنعتی و تولیدی پتانسیل های بالایی دارد.

جبارزاده سپس با اشاره به وجود بیش از اندازه واحدهای برنج‌ کوبی در شهرستان میانه گفت: باید مسئولان مجوزهای تاسیس واحد تولیدی را بر اساس ظرفیت استان صادر کنند.

وی سپس ادامه داد: صدور مجوز بیش از ظرفیت استان ظلم به سرمایه ‌گذاران است و هم باعث هدر رفتن منابع می ‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با بیان اینکه باید کمیته رفع موانع تولید شهرستان میانه برای رسیدگی کامل به پرونده های این کمیته تسریع کند، افزود: باید مسئولان دولتی و اداری همیشه حامی صنعتگران و بخش تولیدی باشند.

جبارزاده انتظارات خود از مسئولان بانکی را نیز چنین توضیح داد: انتظار از سیستم بانکی این است که با بخش تولید همراهی کاملی داشته باشند و باید دراین خصوص اختیارات واحدهای شهرستانی بانک ‌ها افزایش یابد.

وی به ضرورت آشنایی بیشتر تولیدکنندگان با قوانین و مقررات جدید مالیاتی تاکید کرد و گفت: دولت مکلف به اجرای قانون است و باید صنعتگران استان با ظرفیت‌های این قانون آشنا شوند و از اختیارات قانونی برای حل مشکلات خود استفاده کنند.

جبارزاده همچنین در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه سخت ‌گیری برای تولیدکننده معنی ندارد، افزود: خارج کردن بخش تولید از رکود و بازگرداندن واحدهای تولیدی به چرخه اقتصادی هدف ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی است.

فعالیت ۱۳۰ واحد تولیدی صنعتی در شهرستان میانه

فرماندار میانه نیز در ادامه این جلسه از فعالیت ۱۳۰ واحد تولیدی صنعتی در شهرستان میانه خبر داد و گفت: ۱۵ واحد صنعتی و ۲۸ واحد کشاورزی این شهرستان برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش به سیستم بانکی معرفی شده اند که آمار خوبی است.

حمید شکری با اشاره به اینکه چهار شهرک صنعتی در میانه وجود دارد، ادامه داد: این شهرستان ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی در همه زمینه های تولیدی و صنعتی دارد که باید از این توانمندی ها در جهت توسعه منطقه استفاده کرد.

استاندار آذربایجان شرقی امروز به شهرستان میانه سفر کرد و در حاشیه این سفر از کارخانه فولاد آذربایجان و سه واحد تولیدی دیگر در میانه بازدید کرد. در حاشیه این بازدید در جریان مشکلات این واحدهای صنعتی قرار گرفت و دستورات لازم را برای برطرف کردن مشکلات این واحدها صادر کرد.

جمعی از مدیران اجرایی استان و مسئولان صنعتی آذربایجان شرقی استاندار را در این بازدید همراهی می کردند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.