مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی:
آیین تجلیل از خیرین و خادمین امر ازدواج در تبریز برگزار می شود

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی:

به گزارش جلفابازار جمشید نظمی ضمن اشاره به اهمیت ازدواج اظهار داشت: ازدواج بخش مهمی از دین و دیانت است و جوانمردی و گذشت را در جوان افزایش می دهد و سنت حسنه حضرت رسول اکرم (ص) و عامل بسیار مهم و حیاتی در کاهش معضلات اجتماعی است.

وی در ادامه بیان کرد : سنگینی مهریه و تجملات ویرانگر ازدواج خواسته دین اسلام نبوده و نیست و مهریه سنگین به دغدغه بزرگی برای خانواده مبدل شده و بسیاری از خانواده ها و جوانان را گرفتار و راه را برای ازدواج جوانان مسدود کرده است.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در این خصوص افزود : الگو سازی در خانواده و فرهنگ سازی ازدواج آسان نیاز اصلی جامعه کنونی بوده و مشکل ازدواج آسان جوانان در کنار خوشبختی، آینده جوانان و نیازهای مسکن و شغل بایستی حل شود.

وی حقوق خانواده، احترام زوجین، آگاه سازی وظایف زوجین در بخشهای دینی، اخلاقی و حقوقی از دیگر مولفه های مهم در زندگی مشترک دانست.

نظمی همچنین از برگزاری آیین تجلیل از خیرین و خادمین امر ازدواج در تبریز خبر داد و تصریح کرد: در این جشنواره در چهار بخش و با ۱۴ عنوان از خیرین و فعالین ازدواج  تجلیل و تقدیر صورت  می‌گیرد.

وی در خصوص محوره های جشنواره نیز گفت: در این جشنواره از فعالین و خیرین حوزه رسانه و خبر، موسسات خیریه ازدواج، واقفان خیر ازدواج، مراکز مشاوره و مشاور فعال امر ازدواج، خیرین جهیزیه، بانک های فعال در حوزه ازدواج، قاضی برتر، شهردار فعال، دستگاه ها و مساجد یا کانون های فعال در امر ازدواج تجلیل خواهند شد.

به گفته مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی آیین اختتامیه چهارمین جشنواره ازدواج و تجلیل از خادمین و فعالین ازدواج ۱۴ شهریور ۹۵ از ساعت ۱۷:۳۰ درفرهنگسرای الغدیر تبریز واقع در یکه دکان با حضور مقامات استانی برگزار خواهد شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.