مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی:
۶۶ هزار سالمند تحت پوشش خدمات کمیته امداد آذربایجان شرقی هستند

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی:

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی از ارائه خدمات این نهاد به ۶۶ هزار سالمند تحت پوشش خبر داد.

به گزارش جلفابازار حسین دشتی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۴۹ درصد از مددجویان تحت حمایت این نهاد سالمند هستند، افزود: احترام و تکریم سالمندان وظیفه همه اقشار جامعه بخصوص جوانان است و جوانان باید از تجربه سالمندان مانند چراغ روشن در مسیر زندگی خود بهره بگیرند.

وی پرداخت کمک معیشت، اعطای وام کارگشائی، تامین قسمتی از هزینه های مسکن و بهداشت و درمان و نگهداری سالمندان در منزل از جمله خدمات کمیته امداد آذربایجان شرقی به ۶۶ هزار سالمند تحت حمایت برشمرد و گفت: سالمندان زمین گیر، بیماران خاص و صعب العلاج چشم انتظار مساعدت خیرین استان در تامین هزینه های درمانی هستند.

دشتی با اشاره به اینکه بیش از ۴۶۵ سالمند بیمار زمین گیر و یکهزار و ۱۰۱ بیمار صعب العلاج در استان تحت حمایت این نهاد قرار دارند، خاطر نشان کرد: کمیته امداد آذربایجان شرقی ماهانه یک میلیون ریال برای نگهداری هر سالمند بیمار در منزل هزینه می کند.

وی ضمن دعوت از خیرین نیکوکار استان برای مساعدت در تامین هزینه های درمانی بیماران خاص تصریح کرد: کمیته امداد آذربایجان شرقی توانسته بخشی از مشکلات این بیماران نیازمند را با پرداخت هزینه هایی نظیر نگهداری، فرانشیز دارو، آزمایش، عکس و سونوگرافی کاهش دهد.

دشتی با بیان اینکه کمیته امداد آذربایجان شرقی خدمات درمانی و بیمه ای به بیش از ۵۰ هزار مددجوی تحت پوشش ارائه می دهد، تاکید کرد: ۶۴ پزشک خانواده به مددجویان تحت حمایت این نهاد خدمات درمانی ارائه می دهند و ۳۷۲ مرکز درمانی نیز در سطح استان با کمیته امداد استان طرف قرارداد هستند.

وی با اشاره به اعزام کاروان ۵ هزار نفری سالمندان تحت حمایت استان در قالب طرح شوق زیارت به مشهد مقدس اظهار داشت: این کاروان امسال برای زیارت امام موسی الرضا(ع) به مشهد مقدس اعزام خواهند شد و سالمندانی که تاکنون به زیارت امام رضا(ع) مشرف نشده اند با مراجعه به این نهاد نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی در پایان گفت: ۶۹ هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر ۱۳۵ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد استان هستند که در پنج ماهه امسال بیش از ۲۰۷ میلیارد ریال کمک معیشت به ۶۷ هزار خانوار تحت حمایت پرداخت شده که در این بین ۶۹ هزار نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد در روستاها و ۶۶ هزار نفر نیز در شهرهای استان سکونت دارند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.