ارس یکی از کانون های مهم توسعه اقتصادی آذربایجان شرقی است

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: ارس یکی از کانون های مهم توسعه اقتصادی آذربایجان شرقی است.

به گزارش جلفابازار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، احمد علیرضا بیگی در نشست مشترک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و نمایندگان آذربایجان شرقی با اشاره به پتانسیل های ارس در زمینه های تولید، صنعت، تجارت، کشاورزی، گردشگری، خدمات و بازرگانی، گفت: باید مزیت های اقتصادی موجود در مسیر جذب سرمایه و ایجاد انگیزه برای سکونت بیشتر در نقطه صفر مرزی قرار گیرد.

وی گفت: خوشبختانه شاهد تحقق قابل توجه اهداف و بهره مندی از ظرفیت های موجود در ارس هستیم که با توجه به موقعیت امن و باثبات ایران در منطقه امکان بهره مندی بیشتر نیز وجود دارد.

وی توازن در ایجاد امکانات در محدوده های منطقه آزاد ارس و جلب مشارکت کشورهای همسایه و ایجاد مناطق مشترک صنعتی و سرمایه گذاری و تامین زیرساخت های انرژی را مورد تاکید قرار داد.

بیگی اظهار کرد: باید میزان برق فعلی موجود در ارس برای تامین نیاز آتی صنایع افزایش یابد که با گزارش معاون زیربنایی ارس، بزودی این میزان از ۱۲۴ مگاوات به هزار مگاوات افزایش خواهد یافت که بعد از تبریز بیشترین مصرف برق صنعتی در ارس خواهد بود.

این نماینده مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر موضوع قاچاق کالا در ارس، گفت: ارس با دیگر مناطق آزاد ایران متفاوت است، با توجه به موقعیت جغرافیایی ارس نه تنها این منطقه مستعد قاچاق کالا نیست بلکه با اسقرار گمرک در مبادی ورودی و خروجی کالا در این منطقه امکان هرگونه قاچاق کالا وجود نداشته و تهدیدی برای تولید ملی وجود ندارد.

وی افزود: گزارش معاون اقتصادی ارس مبنی بر عدم صدور مجوز برای واردات کالاهای مشابه ایرانی و بخصوص تولید شده در آذربایجان شرقی نگاه مثبت و قابل تقدیر بوده و امیدواریم زمینه تولیدات ایرانی در ارس بیش از پیش فراهم شود.

در این نشست نمایندگان استان ضمن تقدیر از تلاش ها و فعالیت های انجام شده در حوزه های تولیدی و صنعتی، کشاورزی، عمرانی، زیربنایی، فرهنگی، اجتماعی، گردشگری و تجاری، حمایت خود برای پیشبرد اهداف ارس را اعلام کردند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.