مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی:
قانون مالیات بر ارزش افزوده برای کلیه اشخاص حقوقی اجرا می شود

مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی:

مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی گفت: براساس فراخوان هفتم سازمان امور مالیاتی کشور، کلیه اشخاص حقوقی مشمول اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده شدند.

به گزارش جلفابازار غلامرضا شریفی پیش از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مرحله هفتم فراخوان ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده، کلیه اشخاص حقوقی باقیمانده که موضوع فعالیت آنها عرضه کالا و خدمات و همچنین واردات کالا می باشد، برای ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده و اجرای این قانون از ابتدای مهرماه فراخوان گردیدند.

وی افزود: کلیه اشخاص حقوقی فعال با هر حجم از فروش و یا درآمد از کالا و خدمات که به موجب فراخوان های قبلی تاکنون برای اجرای قانون فراخوان نشده اند، طی این مرحله مکلف به ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده و اجرای این قانون از ابتدای مهرماه امسال هستند.

شریفی با بیان اینکه، براساس اختیارات حاصل از مقررات ماده «۱۸» قانون مالیات بر ارزش افزوده، فعالان اقتصادی عرضه کننده کالا و ارائه دهنده خدمات مشمول مرحله هفتم ثبت نام نظام مالیات بر ارزش افزوده به منظور آموزش و اجرای مقررات موضوع این قانون فراخوان شده اند، عنوان داشت: اشخاص حقوقی که بعد از تاریخ اجرای فراخوان نیز ایجاد، تأسیس و به ثبت می‌رسند و یا شروع به انجام فعالیت می‌کنند، در صورت فعالیت با هر حجم از فروش و یا درآمد حاصل از کالا و خدمت، از اولین دوره مالیاتی بعد از شروع فعالیت مشمول اجرای این قانون می‌باشند.

وی افزود: براساس ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده، اشخاص حقوقی که در زمینه عرضه کالا و ارایه خدمات معاف و همچنین واردات آنها فعالیت دارند، الزامی به ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده ندارند.

شریفی در خصوص زمان اجرای قانون توسط گروه هفتم مشمولان فراخوان شده گفت: اشخاص حقوقی مشمول این فراخوان، از اول مهرماه سال جاری، مکلف به اجرای تمامی تکالیف مقرر در قانون از جمله وصول مالیات و عوارض ارزش افزوده از خریداران، ارائه اظهارنامه و واریز مالیات و عوارض بر ارزش افزوده به حساب‌های تعیین شده از سوی سازمان امور مالیاتی کشور شده اند.

مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: فعالان اقتصادی فراخوان شده باید با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده به نشانی www.evat.ir نسبت به ثبت نام در این نظام مالیاتی اقدام کنند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.