استاندار آذربایجان شرقی:
اجرای طرح‌های توسعه‌ای برای مهاجرت معکوس به استان ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی:

استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت اجرای طرح‌های توسعه‌ای برای ایجاد جریان مهاجرت معکوس به استان تاکید کرد.

به گزارش جلفابازار به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، اسماعیل جبارزاده یکشنبه در جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی با اشاره به کاهش جمعیت شهرهایی مانند تسوج در سال‌های گذشته گفت: جمعیت این شهر از ۱۴ هزار نفر به ۷ هزار نفر کاهش یافته و باید با اجرای طرح‌های توسعه‌ای، جمعیت را مجددا به این شهرها برگردانیم.

وی با تاکید بر این که برخورد مدیریت ارشد استان در خصوص تغییر کاربری اراضی کشاورزی، سلبی است، افزود: همه مدیران و فرمانداران استان مخالف ساخت ویلا در باغات و اراضی کشاورزی هستند و محدودیت های لازم را در این خصوص ایجاد کرده اند.

جبارزاده ادامه داد: تسوج با دارا بودن آب و هوای مناسب و باغات و اراضی کشاورزی فراوان می تواند به یکی از باغ شهرهای استان تبدیل شود، از این رو مهاجران و افرادی که علاقمند به داشتن خانه باغ و ویلا هستند به این شهرستان هدایت شوند و با توجه به کاهش جمعیت شهر تسوج در سال‌های گذشته باید با استفاده از ظرفیت‌های معدنی، صنعتی و کشاورزی سعی کنیم مهاجرت معکوس در این شهر انجام شود.

وی اظهار کرد: اگر در شهرهای دیگر استان مانع ساخته شدن ویلا و خانه باغ هستیم، در شهر تسوج بر اساس ضوابطی که از سوی معاونت عمرانی استانداری که با هماهنگی جهاد کشاورزی و فرمانداری تعیین خواهد شد، این مجوز ارایه شود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اقدامات ارزشمند ستاد اقتصاد مقاومتی استان گفت: دستگاه های مختلف موظفند گزارش عملکرد خود در شش ماه اول سال جاری را تا آخر مهر ماه جمع بندی و انعکاس در فضای مجازی، در حضور اصحاب رسانه نیز تشریح کنند.

همچنین با اشاره به معرفی واحدهای مشکل دار به بانک های استان جهت دریافت تسهیلات، گفت: تصمیمات کارگروه رفع موانع تولید استان در این راستا بیش از سایر استان‌ها است، اما رغبتی از سوی برخی تولیدکنندگان برای دریافت وام وجود ندارد.

وی افزود: ۶۰ درصد واحدهای معرفی شده به بانک ها برای دریافت تسهیلات مراجعه نکرده اند و ضروری است واحدهای که طی ۱۰ روز اقدام به دریافت تسهیلات نکنند پرونده آنها بسته شود و واحدهای جدید معرفی شوند.

جبارزاده در پایان با اشاره به ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن از اصحاب رسانه، فرمانداران، بخشداران و دهیاران در خواست کرد: نسبت به ترغیب و تشویق مردم جهت ثبت نام اینترنتی در فرصت باقی مانده اقدام کنند

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.