تاکید استاندار آذربایجان شرقی بر رسیدگی بیشتر به روستاها

تاکید استاندار آذربایجان شرقی بر رسیدگی بیشتر به روستاها

تبریز – استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه توسعه روستاها اساس پیشرفت کشور است، گفت: رسیدگی به روستاها سیاست دولت تدبیر و امید بوده و با وجود مشکلات مالی هیچ گاه روند توسعه و عمران روستایی متوقف نشده است.
[تاکید استاندار آذربایجان شرقی بر رسیدگی بیشتر به روستاها]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا اسماعیل جبارزاده جمعه شب در جمع اهالی روستای کندرود از توابع بخش مرکزی شهرستان تبریز، با اشاره به مشکلاتی که دولت یازدهم در شروع فعالیت خود با آنها مواجه بود، اظهارداشت: با وجود مشکلات مختلف در دو سال گذشته دولت کمبود بودجه و امکانات را بهانه ای برای توقف خدمت رسانی در روستاها قرار نداده است و تاکید ریاست جمهوری همواره به مسئولان کشور رسیدگی به مشکلات روستاها بوده است.
وی با اشاره به افزایش جمعیت شهرنشین استان در سال های گذشته، رسیدگی ناکافی به روستاها را معلول این رخداد ذکر کرد و با اشاره به تبعات مهاجرت روستاییان به شهرها، گفت: مهاجرت روستاییان به دلیل نداشتن معیشت ، کشاورزی، دامداری و تولید را از بین می برد.
جبارزاده با بیان اینکه رسیدگی به روستاییان و کشاورزان از سیاست های اصلی دولت تدبیر و امید و از اولویت های مدیریت استان است، افزود: دولت با وجود مشکلات اقتصادی و مالی هیچ گاه کمک به دهیاری ها را قطع نکرده و کمک در دولت یازدهم در هیچ دوره ای سابقه نداشته است.
وی از تلاش ها و خدمات فرمانداری و بخشداری مرکزی تبریز در رسیدگی به روستاهای این بخش نیز قدردانی کرد و گفت: در گذشته روستاهای تبریز جزو محروم ترین روستاها بودند اما در دو سال گذشته وضعیت متفاوتی را در این مناطق شاهد هستیم.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین اهالی روستای کندرود را مردمی سخت کوش و متعصب توصیف کرد و با تاکید بر حل مشکلات این روستا، گفت: در دو سال اخیر شاهد افزایش جمعیت این روستا و مهاجرت معکوس به آن هستیم.
وی همچنین گفت که البته کندرود فراتر از یک روستاست و معتقدیم تمام امکاناتی که به یک شهر داده می شود در کندرود هم باید ارائه شود.
به گفته وی امکانات زیربنایی در کندرود فراهم شده است و امروز باید به سمت افزایش درآمد و رفاه اهالی پیش برویم.
جبارزاده گفت: برای ایجاد اشتغال و افزایش درآمد و رفاه، مشارکت همه اهالی کندرود ضروری است، افراد متمکن این روستا که در شهرهای مختلف سکونت دارند به صحنه بیایند و بخش دولتی نیز از طرح های تولیدی و اشتغال زایی در این منطقه حمایت می کند و با همتی که از اهالی کندرود سراغ دارم مطمئنا رونق و آبادانی بیش از پیش این روستا دست یافتنی است.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای عملیات های بدر و خیبر و شهدای مدافع حرم، گفت: رسیدگی به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران کمترین وظیفه ای است که در قبال شهدا می توانیم انجام دهیم.
وی از تلاشگران عرصه نظم و امنیت استان نیز قدردانی کرد و گفت: آذربایجان شرقی در دو سال گذشته به عنوان امن ترین استان کشور شناخته شده و این موفقیت در سایه تلاش شبانه روزی نیروهای مسلح و دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی و همراهی دستگاه قضایی حاصل شد.
محمدزاده، بخشدار مرکزی شهرستان تبریز هم گزارشی از پروژه های عمرانی اجرا شده در این بخش و روستای کندرود در سه سال گذشته ارائه کرد.
حجت الاسلام ایمانی هم به نمایندگی از اهالی کندرود به بیان مهم ترین مشکلات این روستا پرداخت.
کندرود یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان میدان چای بخش مرکزی شهرستان تبریز واقع شده و افزون بر 10 هزار خانوار دارد و به تازگی شهرک شده است.
کندرود به دلیل موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به شهر تبریز رو به پیشرفت است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.