استاندار آذربایجان شرقی:
اقتصاد مقاومتی بدون توجه به فناوری های پیشرفته محقق نمی شود

استاندار آذربایجان شرقی:

به گزارش  جلفابازار   اسماعیل جبارزاده شامگاه پنج شنبه در چهارمین نمایشگاه فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی تبریز با بیان اینکه در نظر داریم همه ساله، نمایشگاه فناوری نو و پیشرفته تبریز را برگزار کنیم، گفت: ما تحقیق برای تحقیق را قبول نداریم، تحقیق برای تولید ثروت را قبول داریم، بنابراین باید با برگزاری چنین نمایشگاه هایی محصولات دانش بنیان را تجاری سازی کنیم.

وی اظهار کرد: امروز همزمان با روزجهانی “علم برای صلح و توسعه “چهارمین نمایشگاه فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی تبریز افتتاح می شود، مفتخریم که میزبان پژوهشگران، اساتید و اندیشمندان در شهر تاریخی و علم دوست تبریز هستیم.

وی افزود: در این نمایشگاه، شرکت کنندگانی از کشورهای ترکیه، فرانسه، چین، اتریش و مالزی حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه امروز در شهرستان جلفا نمونه ای از دستاوردهای فناوری نو و پیشرفته توسط وزیر افتتاح شد، گفت: امروز گلخانه ای در شهر جلفا با تکیه بر دانش فناوری افتتاح شد، این گلخانه در طول یکسال گذشته به ثمر رسیده که از یک هکتار آن در سایه فناوری ها نو و پیشرفته، ۵۰۰ تن گوجه برداشت می شود. این در حالی است که از یک هکتار  گلخانه سنتی تنها ۵۰ تن گوجه فرنگی برداشت می شود.

جبارزاده تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی قطعا بدون توجه به فناوری های پیشرفته و نو، تجاری سازی پژوهش های دانش بنیان امکان پذیر نخواهد بود. لذا با آغاز به کار دولت یازدهم، استان آذربایجان شرقی در زمینه فناوری های نو و پیشرفته و تجاری سازی آنها پیشگام شد.

وی بیان کرد: در چهارمین دوره از نمایشگاه فناوری های نو و پیشرفته تبریز، یک هزار و ۵۰۰ طرح و ایده فناوری ثبت شده که همه این طرح ها قابل تجاری سازی است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه ما تحقیق برای تحقیق را قبول نداریم، ما تحقیق برای تولید ثروت را قبول داریم، اعلام کرد: متعهد می شویم همه ساله نمایشگاه فناوری های نو و پیشرفته را برگزار کنیم. در سال جاری نیز بخشی از این محصولات دانش بنیان در فن بازار، تجاری سازی می شود.

وی گفت: همچنین یک هزار و ۵۰۰ طرح دانش بنیان این نمایشگاه نیز در آذر ماه سال جاری در معاونت تحقیقات وزارت علوم به بخش خصوصی عرضه خواهد شد

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.