استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد
ضرورت آماده سازی زیرساخت های راه آهن تبریز برای سال ۲۰۱۸

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد

به گزارش جلفابازار ، اسماعیل جبارزاده ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح پروژه های ریلی راه آهن آذربایجان شرقی اظهار داشت: ارقام ارائه شده توسط مدیر کل راه آهن نشانگر قیمت مناسب پروژه های  تمام شده است و حضور میر حسن موسوی در اداره کل راه آهن در توسعه هرچه بیشتر راه آهن نقش بسیار موثری را دنبال می کند.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: براساس بررسی های صورت گرفته شده از سوی مجموعه اداره کل راه آهن استان مسیر مرند و تبریز از توجیه اقتصادی بالایی از نظر کالا و مسافر برخوردار است و این پروژه سال هاست که آغاز شده ولی گاهی تخصیص عملیاتی پروژه ها کمتر از میزان مصوب بوده است و این امر موجب شده که چنین پروژه باارزشمندی با تاخیر مواجه شود.

وی افزود: با اعتبارات بودجه ای که تاکنون اختصاص داده شده نمیتوانیم این پروژه را به طور کامل به اتمام برسانیم و موانعی در فاز آخر وجود دارد وعبور این مسیر از زاغه مهمات ارتش از جمله آنهاست که عدد جابجایی این مسیر  از هزینه خود طرح بیشتر است .

استاندار آذربایجان شرقی در بخشی از سخنان خود اضافه کرد: برای عبور از این مسیر لازم است در تهران مبنی بر تعیین تکلیف این موضوع را باهمکاری نیروهای مسلح داشته باشیم که به تشکیلات مرکزی برمی گردد.

جبارزاده با بیان اینکه از نظر عملیاتی بخش آخر این پروژه با مشکلاتی مواجه است ادامه داد: تلاش کردیم تا از سرمایه خارجی برای اجرای  پروژه های زیر بنایی استفاده شود ولی تلاشمان به ثمر نرسیده است.

وی خاطرنشان کرد: برخی شرکت ها می خواهند در بخش حومه راه آهن سرمایه گذاری کنند ولی لازم است مجوزات متقضی به بخش خصوصی صادر شود تا بتوانند در این زمینه سرمایه گذاری کنند.

استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: برای تامین برقی کردن راه آهن تبریز و تهران و دوخطه کردن آن یک همکاری و هم افزایی نیاز است که با عملیاتی کردن آن و استفاده کردن از منابع غیربودجه ای باید اقدامات خاصی در این زمینه صورت گیرد.

جبارزاده در پایان سخنان خود با بیان اینکه ۲۰۱۸ مختص تبریز نیست و باید در همه حوزه ها زیر ساخت هایی را آماده کنیم افزود: با بودجه سازی وبازسازی راه آهن تبریز آمادگی لازم را در خصوص تبریز ۲۰۱۸ داشته باشیم و گام های موثری را در توسعه صنعت استان برداریم که این یک امر جذاب برای توریست ها کشور است

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.