معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی:
توسعه منطقه آزاد ارس در چند سال اخیر قابل تحسین است

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی:

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت : توسعه منطقه آزاد ارس در چند سال اخیر قابل تحسین است .

به گزارش  جلفابازار و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن هاشمی در آئین کلنگ زنی ساختمان آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل جلفا با اشاره به اطلاع قبلی خود از توسعه منطقه آزاد ارس گفت : رشد و توسعه منطقه آزاد ارس در حوزه های صنعت، گردشگری، تجارت، کشاورزی و دانشگاهی نسبت به سایر مناطق آزاد کشور زبان زد و قابل تحسین است .

وی با بیان اینکه در کل کشور حدود ۱۱ میلیون متر مربع فضای مسقف در اختیار دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد گفت : این دانشگاه به صورت عدالت محور فعالیت های عمرانی را در سطح کشور اجرا نموده، به طوری که ضریب ساختمان آموزشی برای هر دانشجو در شهرستان های ۱۰ متر مربع و در تهران کمتر از ۵ متر مربع است .

وی گفت : با وجود ۴۰۰ واحد دانشگاهی و مرکز آموزشی در کل کشور و ۴۰ میلیون متر مربع فضای در اختیار، دانشگاه آزاد اسلامی در کشور بیشترین ضریب نفوذ را دارا می باشد .

هاشمی با اشاره به مساحت شش هکتاری در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی مرکز جلفا گفت : احداث ساختمان آموزشی کافی نیست و می توان با استفاده از تسهیلات ارزان قیمتی که در اختیار واحد های دانشگاهی قرار می گیرد، برای احداث ساختمان های رفاهی، فرهنگی و خدماتی برنامه ریزی های لازم انجام شود .

وی همچنین با تاکید بر اهمیت بالای حضور در حوزه بین المللی آموزش عالی گفت : واحد جلفا با ۴ هزار دانشجو با افزایش  فعالیت بین المللی خود می تواند دانشجویان تحت پوشش خود را به ۱۰ هزار دانشجو برساند .

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به وجود تنها راه آهن برقی کشور در منطقه آزاد ارس ابراز امیدواری کرد؛ با بهبود مسیر و افزایش سرعت و کیفیت قطار های تبریز – جلفا، سفر دانشجویان و اساتید  به منطقه آزاد ارس از طریق راه آهن بیشتر و با کیفیت تر انجام شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.