حجت الاسلام والمسلمین زم
موضوعات زیست محیطی در مناطق آزاد یک موضوع اجتماعی است

حجت الاسلام والمسلمین زم

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور گفت: موضوعات زیست محیطی در مناطق آزاد یک موضوع اجتماعی است.

به گزارش جلفابازار  حجت الاسلام والمسلمین محمد علی زم در نشست کمیته منتخب زیست محیطی و توسعه پایدار مناطق آزاد کشور، عملکرد شورای راهبردی محیط زیست در یکسال گذشته را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در یکسال گذشته با کمک نیروهای متخصص محیط زیست هم در بحث کلان و هم در بحث بومی محیط زیست در هر 7 منطقه آزاد اقدامات خوبی انجام شد.

حجت الاسلام والمسلمین زم گفت: زیرساخت های محیط زیست در مناطق آزاد ایجاد شده و موضوعات به صورت مستمر در حال پیگیری است. در بیشتر مواقع عملکردهای زیست محیطی در مناطق آزاد به صورت ساعتی کنترول و ارزیابی می شود.

وی انعقاد تفاهم نامه فی مابین مناطق آزاد و سازمان حفاظت محیط زیست را غیر ضروری دانست و افزود: با توجه به ارتباطات و تعاملات خوبی که میان مناطق آزاد و سازمان حفاظت محیط زیست برقرار شده است، انعقاد تفاهم نامه فی مابین این دو سازمان ضرورت ندارد.

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در پایان بر لزوم تهیه آیین نامه داخلی محیط زیست مناطق آزاد کشور اشاره کرد و گفت: تدوین آیین نامه داخلی محیط زیست مناطق آزاد کشور به ما کمک می کند تا بتوانیم متناسب با آن تصمیم گیری کنیم و به نتایج واحد برسیم.

این نشست با حضور محمد رضا توسلی، معاون توسعه مدیریت، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی زم، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و جمعی از نمایندگان وزارتخانه های راه وشهرسازی، جهاد کشاورزی، سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.