مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی
قرارگاه فرهنگی مدافعان حرم در تبلیغات اسلامی استان تشکیل می شود

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی از تشکیل قرارگاه فرهنگی ستاد مدافعان حرم در این اداره کل خبر داد.

به گزارش جلفابازار حجت الاسلام سیدشهاب‌الدین حسینی شنبه در نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی آذربایجان شرقی با اشاره به حضور گروهی از کارشناسان و مدیران تبلیغات اسلامی در بارگاه امام رضا(ع) همزمان در ایام پایانی ماه صفر  گفت: با اعزام این گروه و حضور در مراسم هیئات مذهبی تبریز، از نزدیک نسبت به عزاداری برخی از هیئات شاه حسین‌گو که منشور ستاد ساماندهی را مراعات نمی‌کردند، تذکراتی داده و مستندات مربوطه نیز تهیه شده است.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه اعزام این گروه با حادثه تلخ تصادف قطار مشهد به تبریز همزمان بود، مراسم باشکوه شام غریبان مسافران بهشتی نیز با حضور مردم و هیئات آذری زبان در مسجد ملاحیدر منطقه اندرزگو مشهد برگزار شد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به حمایت این اداره کل از ستاد پشتیبانی فرهنگی گفت: قرارگاه فرهنگی ستاد مدافعان حرم در اداره کل تبلیغات اسلامی شکل خواهد گرفت و همایش بزرگ حمایت از مدافعان حرم نیز ۱۵ بهمن امسال به مناسبت میلاد حضرت زینب‌کبری(س) در مصلای بزرگ حضرت امام خمینی(ره) برگزار می شود.

وی همچنین در خصوص مراسم گرامیداشت هشتم و نهم دی در استان اظهار داشت: این برنامه‌ها با انسجام خوبی برگزار می‌شود و هیئات مذهبی و کانون مداحان نیز حضور پررنگی در آن خواهند داشت.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به اینکه با ساخت هر حسینیه‌ای جلوی مسجدسازی گرفته می‌شود، خاطر نشان کرد: تربیت معنوی باید در فضای مسجد صورت گیرد و فضای مساجد برای مناسبت‌های مذهبی مهیا و تفکر هیئات مذهبی باید به سوی مسجدسازی و مسجد محوری عزاداری‌ها هدایت شود نه حسینیه سازی زیرا در اسلام چیزی به نام حسینیه سازی، زینبیه سازی و یا فاطمیه سازی نداریم.

گفتنی است:درپایان این جلسه دکتر سیدشهاب الدین حسینی،مسئول قرارگاه فرهنگی ستاد مدافعان حرم استان،حجت الاسلام سید محمود حسینی را به عنوان دبیر این تشکل معرفی کرد

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.