مخالفت ترکان با انتقال مناطق آزاد به وزارت اقتصاد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: با جابجایی دبیرخانه شورا از ریاست جمهوری به وزارت اقتصاد اختیارات مدیران عامل سازمان های مناطق آزاد محدود و ضعیف می شود.

به گزارش جلفابازار، اکبر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد در نشست علنی مجلس شورای اسلامی که به ریاست علی لاریجانی و در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه برگزار شد، گفت: کاهش مساحت مناطق آزاد جدید امکان ایجاد زیرساخت در این مناطق را محدوده می‌کند.

ترکان ادامه داد، محدود شدن مناطق آزاد جدید به هزار هکتار به این معناست که فرصت ایجاد زیرساخت و سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد جدید را نمی دهد.

وی افزود،  بر اساس سیاست های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، انتظار نمایندگان مجلس از کارکرد مناطق آزاد، تولید، صادرات و فناوری است و بنده نیز این انتظار را تأیید می‌کنم.

مشاور رییس جمهور درباره جابجایی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد از ریاست جمهوری به وزارت اقتصاد و دارایی گفت: از آقای طیب نیا و معاونین ایشان نیز سوال شده که با این امر مخالف هستند.

ترکان گفت: با جابجایی دبیرخانه شورا از ریاست جمهوری به وزارت اقتصاد اختیارات مدیران عامل سازمان های مناطق آزاد محدود و ضعیف می شود. مدیرعامل منطقه آزاد در واقع رییس شورای تامین است و با این جابجایی، موقعیت منطقه آزاد ضعیف می‌شود.

وی افزود، رییس منطقه آزاد رییس شورای تامین است و با این اقدام بعید می‌دانم مدیرعامل منطقه آزاد بتواند به بقیه دستگاه‌ها اشراف داشته باشد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.