رییس یک اتحادیه صنفی
سبقت تقاضا از عرضه، عامل اصلی گرانی سکه است

رییس یک اتحادیه صنفی

به گزارش جلفابازار «محمد کشتی آرای» عصر امروز (یکشنبه)  قیمت اونس جهانی طلا که نسبت به هفته گذشته رشد نزدیک به 22 دلاری قیمت را تجربه کرده است امروز به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی با ثبات همراه بود.
به گفته این مسوول، همین مساله همراه با افزایش چشمگیر تقاضا برای انواع سکه و طلا در آستانه روزهای پایانی سال و پایان ایام فاطمیه اول، موجب افزایش قیمت سکه بویژه قطعات کوچک آن در بازار شده است.
وی اضافه کرد: قیمت ربع سکه بهار آزادی در روزهای گذشته بیشترین افزایش را داشت که نشان می دهد بیشترین تقاضا برای آن در بازار وجود دارد.
کشتی آرای گفت: افزایش دوباره نرخ بهره در آمریکا، کاهش ارزش دلار و رشد تقاضای جهانی برای طلا (متاثر از نوسان های قیمت نفت و کاهش ارزش دلار که سرمایه گذاری در بخش طلا را بیشتر می کند)، دلایل اصلی رشد نرخ اونس جهانی طلا در روزهای گذشته بوده است.
به گزارش ایرنا، امروز هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید را با 74 هزار ریال افزایش قیمت در مقایسه با دیروز 12 میلیون و 127 هزار ریال داد و ستد شد.
برپایه اعلام اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران تا ساعت 14 امروز هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم بدون تغییر قیمت نسبت به روز گذشته، 11 میلیون و 810 هزار ریال و هر نیم سکه با 240هزار ریال رشد قیمت، 6 میلیون و 900 هزار ریال به فروش رفت.
هر قطعه ربع سکه طلا با 170هزار ریال افزایش قیمت در مقایسه با دیروز، سه میلیون و 910 هزار ریال و هر سکه یک گرمی با 70 هزار ریال افزایش قیمت 2 میلیون و 330 هزار ریال داد و ستد شد.
اتحادیه طلا، قیمت هر اونس طلا را بدون تغییر قیمت نسبت به شنبه، یک هزار و 258 دلار و پنج سنت و هر گرم طلای 18 عیار را یک میلیون و 161 هزار و 950 ریال اعلام کرده که نسبت به دیروز سه هزار و 700 ریال افزایش داشته است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.