سپاه پاسداران و سازمان بنادر تفاهم نامه مقابله با آلودگی نفتی در دریا امضاء کردند

به گزارش جلفابازار  این تفاهم نامه دوشنبه در حاشیه بهره برداری از 15 پروژه فنی و دریایی در بندرعباس، با حضور سردار علی فدوی فرماندهی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سعید نژاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی منعقد شد.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه اظهار داشت: ما به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی اعمال حاکمیت در عرصه آب‌های تحت حاکمیت را انجام می‌دهیم، بنابراین باید از تمام امکانات موجود برای این اعمال حاکمیت استفاده کنیم.
محمد سعید‌نژاد افزود: سازمان بنادر به عنوان نماینده حاکمیت وظیفه ملی و جهانی دارد که از آب‌های سرزمینی در راستای حفاظت از محیط زیست حمایت کند و این جزو تکالیف ما به عنوان یکی از اعضای سازمان جهانی دریانوردی است.
وی تصریح کرد: اقتدار نیروهای نظامی در صحنه‌های مختلف کاملا مشخص است و در این عرصه نیروی دریایی سپاه پاسداران و نیروی دریایی ارتش فعالیت‌های خاصی را بر عهده دارند.
فرمانده نیروی دریای سپاه پاسداران نیز با بیان اینکه فعالیت های مشترکی از قبل میان سازمان بنادر و دریانوردی و نیروی دریایی سپاه وجود داشت، گفت: این تفاهمنامه برای استحکام و نظامند شدن فعالیتهای بین این دو نهاد امضاء شد.
سردار علی فدوی بر لزوم صیانت از آبهای حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران تاکید و اظهار کرد: تمامی ارگان هایی دریایی در راستای مباحث محیط زیست دریایی اغماض و مماشاتی با متخلفین نخواهد داشت.
15پروژه به ارزش 955 میلیارد ریال با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور و مسئولان استانی روز دوشنبه در مجتمع بندری شهید رجایی به بهره برداری رسید.
مسجد پیامبر اعظم (ص) بندر شهید رجایی به مساحت چهار هزار متر مربع و ارزش 40 میلیارد ریال ، نصب و راه اندازی مرکز تلفن ، فعال سازی زیرساخت فیبر نوری ، ساخت سه فروند اسکله فلزی شناور چند منظوره و بهره برداری از یک فروند قایق جست وجو و نجات بخشی از 15 پروژه یاد شده است.
تعمیر اساسی اسکله های فلزی شناور مسافری بندرشهید حقانی ، خارج سازی لاشه 2 فروند شناور غرق شده پر خطر در مسیر پر تردد دریایی و احداث مرکز خدمات آزمایشگاهی از دیگر پروژه ها است.
همچنین همزمان با آغاز همایش 2 روزه معاونان سازمان بنادر ودریانوردی کشور، لایروب بازسازی شده کاترساکشن ذوالفقار و مرحله اول احداث پایانه لجستیک کالا مورد بهره برداری قرار گرفت.
مجتمع بندری شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشورمان وتوان تخلیه وبارگیری بیش از 60درصد از کالاهای صادراتی ووارداتی در 23کیلومتری غرب بندرعباس مرکز هرمزگان واقع شده وبه دروازه طلایی ایران معروف است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.