اعلام نتایج آزمون حرفه‌ای بازار سرمایه؛ هفته آینده

نتایج آزمون دوره بیست و هشتم بازار سرمایه، از روز یکشنبه روی سایت اداره آموزش و امور گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای قرار خواهد گرفت.

به گزارش  جلفابازار به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، حیدر فروغ نژاد، رئیس اداره آموزش و امور گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای سازمان بورس و اوراق بهادار از اعلام نتایج آزمون دوره بیست و هشتم بازار سرمایه در روز یکشنبه هفته پیش رو خبر داد و گفت: در این دوره، تنها ۲ آزمون اصول بازار سرمایه و معامله‌گری بازار سرمایه به صورت قلم و کاغذی برگزار شد.

وی افزود: افرادی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در رشته‌های مرتبط از قبیل گرایش‌های مالی رشته مدیریت، حقوق مالی، مهندسی مالی، حسابداری، اقتصاد، مدیریت بازرگانی و کارشناسی بورس بوده و معدل آنها بالاتر از ۱۵ باشد، در صورت شرکت در آزمون مقررات (شامل مقررات اصول بازار سرمایه و معامله‌گری) و کسب حد نصاب ۴۰ و در خصوص سایر رشته‌ها، در صورت موفقیت در آزمون مقررات (شامل مقررات اصول بازار سرمایه و معامله‌گری) و کسب حد نصاب ۴۰ با پیش‌نیاز گواهی‌نامه اصول بازار سرمایه و شرکت در دوره‌های آموزشی مربوطه، می‌توانند به عنوان معامله‌گر شروع به فعالیت نمایند.

به گفته فروغ نژاد، افرادی که در آزمون‌ اصول بازار سرمایه شرکت نموده و در کارنامه آنان مشروط ذکر شده است، با شرکت در دوره‌های آموزشی ویژه مشروطین تک درس، می‌توانند گواهی‌نامه مربوطه را دریافت کنند؛ اما این افراد تا گذراندن دوره آموزشی مربوط، اجازه شرکت در آزمون‌های بالاتر همانند تحلیل‌گری، مدیریت سبد اوراق بهادار و ارزش‌یابی اوراق بهادار را نخواهند داشت.

وی افزود: پذیرفته شدگان آزمون‌ اصول بازار سرمایه (قبولی قطعی) بایستی مدارک خود را حداکثر تا تاریخ ۲۰فروردین۱۳۹۶ به اداره آموزش و امور گواهی‌نامه‌های حرفه ای ارسال کنند.

گفتنی است، نتایج بیست و هشتمین دوره آزمون‌های بازار سرمایه، در سایت http://ICMC.seo.ir قابل دسترسی خواهد بود؛ همچنین پذیرفته‌شدگان می‌توانند در خصوص نحوه دریافت گواهی‌نامه خود به همین پایگاه اینترنتی مراجعه کنند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.