معاون وزیر تعاون: برنامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای در سال 95 تامین نیروی انسانی ماهر است

معاون وزیر تعاون: برنامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای در سال 95 تامین نیروی انسانی ماهر است

تهران- معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : برنامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای در سال 1395 مبتنی بر طرح ها و پروژه های الویت دار و در مسیر رفع نیاز بازار کار به نیروی انسانی ماهر طراحی و اجرا می شود.
[برنامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای در سال 95 تامین نیروی انسانی ماهر است]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، محمدامین سازگارنژاد در نشست شورای معاونان سازمان آموزش فنی و حرفه ای افزود: سال آینده ضمن برنامه ریزی در سازمان تا سطح مراکز آموزشی، برنامه جامع تفصیلی مراکز آموزشی نیز به صورت سالانه تدوین و اجرا می شود.
وی، بر لزوم پایش برنامه های آموزشی تاکید کرد و گفت: تدوین و اجرای نقشه راه برای سازمان آموزش فنی و حرفه ای در دست اقدام است تا بتوان سامانه الکترونیکی مبتنی بر وب را برای پایش دوره های آموزشی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای از طریق ستاد این سازمان طراحی و اجرا کرد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تأکید بر اینکه =فناوری ارتباطات و اطلاعات در برنامه های سال آتی این سازمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: شناسایی راهکارهایی که با بهره گیری از فناوری اطلاعات بتوانیم مهارت را به درون خانه های مردم برد، نیز در دستور کار قرار دارد.
سازگار نژاد تصریح کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سال 95 در برنامه های خود توجه ویژه به نیازهای بازار کار را در دستور کار دارد و به دنبال مشارکت با ذینفعان و شرکای اجتماعی است تا بتواند به سهم خود از مطالبات مردم پاسخ صحیح و منطقی بدهد .
وی ابراز امیدواری کرد: سال جدید افق روشن تری برای مهارت آموزی در کشور ترسیم و اجرا شود.
به گزارش ایرنا، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از این گفته بود، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سال 94 کانون جهت گیری های وزارتخانه است و در نخستین نشست مشاوران اقتصادی رئییس جمهوری نیز بحث گرایش اشتغال در توسعه منابع انسانی مورد توجه قرار گرفت.
ربیعی گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور علاوه بر مهارت های شغلی باید برای مهارت های ذهنی و نیل به موفقیت نیز برنامه ریزی کند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.