افزایش کیفیت میوه‌های تنظیم بازاری/ پرتقال ارزان شد

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با بیان اینکه ذخیره سازی میوه برای شب عید امسال مطلوب بوده است، گفت: بازار میوه عید ۹۵، بازاری آرام خواهد بود، ضمن اینکه کیفیت میوه نسبت به سال قبل بسیار بهتر است.

 به گزارش جلفا بازار به نقل از مهر سید حسین مهاجران  با بیان اینکه بازار میوه همچنان راکد است، اظهارداشت: میوه آخرین خرید مردم برای شب عید است.

وی با اشاره به اینکه مردم هنوز خرید میوه شب عید را آغاز نکرده‌اند، گفت: واحدهای خرده فروشی از ۲۵ اسفندماه شروع به خریداری میوه می‌کنند و از ۲۸ اسفند نیز خرید مصرف‌کنندگان آغاز می‌شود.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با بیان اینکه امسال ذخیره سازی میوه هم توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی و هم بخش خصوصی به خوبی انجام شده است، افزود: بازار شب عید امسال، شرایط آرامی خواهد داشت.

مهاجران درباره اینکه سال گذشته بزرگی پرتقال‌های توزیع شده توسط دولت، سبب نارضایتی مردم شده بود، گفت: امسال با چنین مشکلی مواجه نیستیم و سایز پرتقال‌های توزیع شده کاملا مناسب است.

به گفته وی، امسال کیفیت تولید سیب و پرتقال بهتر از سال قبل است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی همچنین از کاهش قیمت پرتقال نسبت به هفته قبل خبر داد و افزود: قیمت این میوه نسبت به یک هفته پیش  ۵۰۰ تومان ارزان شده و در حال حاضر قیمت آن بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان است.

مهاجران از کاهش قیمت پیاز و گوجه فرنگی نیز خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت هرکیلوگرم پیاز بین ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰ و گوجه فرنگی بین ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان است.  

به گزارش مهر،  توزیع سیب و پرتقال تنظیم بازاری، از پنج شنبه گذشته آغاز شده که در این طرح، ۳۲۰ مرکز شامل ۴۰ میادین میوه و تره‌بار شهر تهران، اصناف و مراکز عرضه میوه شهرستان‌های استان تهران مشارکت دارند. امسال قیمت هر کیلوگرم پرتقال تنظیم بازاری ۲ هزار و  ۴۵۰ تومان و  سیب درختی ۲ هزار و  ۲۰۰ تومان است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.