ثبت نام۱۶۰۵کاندیدا از آذربایجان شرقی در انتخابات شورای شهر وروستا

تعداد داوطلبان برای شرکت در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان شرقی تا پایان روز دوم ثبت نام به یک هزار و ۶۰۵ نفر رسید.

، گروه استان ها؛ انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار می شود.

برای همین منظور ثبت نام از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی از صبح دوشنبه در ۶۵ فرمانداری و بخشداری استان آذربایجان شرقی آغاز و تا ششم فروردین ادامه خواهد داشت.

تنور انتخابات شوراهای شهرها و روستاها در تبریز نیز همزمان با سایر شهرها و بخش های استان داغ شده است و از ساعت ۸ تا ۱۶ ستاد انتخابات استان در فرمانداری تبریز مملو از داوطلبان پیز و جوانی است که قصد شرکت در انتخابات را دارند.

۸ کاندیدای زن در تبریز ثبت نام کردند

 به گزارش جلفابازار  در روز دوم ثبت نام هشت کاندیدای زن در تبریز ثبت نام کرده اند. یکی از همین کاندیداهای زن  مستقر در ستاد انتخابات اظهار داشت: در تبریز درست نیست که تعداد اعضای شورای مرد خیلی بیشتر از زن ها باشد چراکه در این صورت حقوق زنان در تبریز ضایع می شود و هدفم از ورود به شورا رعایت قانون و عدالت است.

گفتنی است در روز دوم ثبت نام نیز دو نفر از اعضای کنونی شورای شهر تبریز نیز باحضور در فرمانداری تبریز ثبت نام کردند.

یکی از اعضای کنونی شورای شهر تبریز در حاشیه ثبت نام خود: در این دوره شورا به سختی نمره قبولی گرفت و امیدوارم مردم آگاهانه و با دقت رای دهند.

باتوجه به اینکه تعداد اعضای اصلی شورای اسلامی تبریز در دوره چهارم ۲۱ نفر بود و در دوره پنجم این تعداد به ۱۳ نفر کاهش خواهد یافت، همین موضوع باعث حساسیت انتخابات امسال شده است و برخی از اعضای کنونی شورای شهر تبریز به شدت نگران موفقیت خود در انتخابات پیش رو هستند.

۷۶۶ نفر در روز دوم ثبت نام کردند

رییس ستاد انتخابات آذربایجان ‌شرقی نیز  مستقر در ستاد انتخابات استان اظهار داشت: ۷۶۶ نفر در روز دوم از آذربایجان شرقی ثبت نام کردند.

سعید شبستری خیابانی با بیان اینکه تعداد داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان تا پایان روز دوم یک هزار و ۶۰۵ نفر است، افزود: تعداد ثبت نام کنندگان آذربایجان شرقی در روز دوم ۷۶۶ نفر است.

وی آماری نیز در خصوص مناطق مختلف شهری و روستایی اعلام کرد و گفت: ۴۷۹ نفر از این تعداد مربوط به حوزه شهری  و یک هزار و ۱۲۶ نفر مربوط به حوزه روستایی است.

ثبت نام ۵۸ نفر کاندیدا در شهر تبریز

فرماندار تبریز نیز در خصوص تعداد ثبت نامی ها در شهر تبریز گفت: ثبت نام امروز شهر تبریز ۵٨ نفر است که از این تعداد ۵۰ نفر مرد و بقیه زن هستند.

رحیم شهرتی فر با بیان اینکه بیش از ۱۷۰ نفر از داوطلبان شرکت در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در حوزه انتخابیه تبریز، خسروشهر، سردرود و باسمنج هستند، افزود: بیشترین ثبت نام کنندگان برای شورای اسلامی شهر تبریز است.

وی با تاکید بر اینکه کاندیداها از تبلیغات زودهنگام و غیرقانونی اجتناب کنند و با متخلفان برخورد می شود، ادامه داد: تبلیغات انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی از ۲۱ تا ۲۷ اردیبهشت انجام می شود.

شهرتی فر افزود: ثبت نام همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ ادامه دارد. همچنین نام نویسی از داوطلبان شوراهای اسلامی روستاهای این حوزه انتخابیه نیز در دو حوزه بخشداری مرکزی و بخشداری خسروشهر انجام می شود.

گفتنی است ۵۱ هزار نفر در اجرای انتخابات در آذربایجان شرقی دخیل هستند. ذکر این نکته نیز ضروری به نظر می رسد که استقبال پرشور داوطلبان در انتخابات شوراها، نویدبخش انتخاباتی پرشور و باشکوه است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.