مدیرکل راهداری
خروج مسافر ایرانی ۹۲ درصد رشد یافت

مدیرکل راهداری

به گزارش جلفابازار مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل از رشد ۲۰ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی استان طی هفته گذشته خبر داد.

علی رحمتی : از ۲۵ اسفند سال گذشته تا اولین روز فرودین ماه سال جاری  ۱۴۶ هزار و ۱۳ خودرو وارد استان شده که به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی افزود: خروج خودرو نیز با ۱۱۰ هزار و ۲۴۰ مورد با رشد ۲۲ درصدی مواجه است و در مجموع ۲۵۶ هزار و ۲۵۲ تردد در محورهای مواصلاتی استان محاسبه شده و رشد ۲۰ درصدی تردد را نشان می‌دهد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان در خصوص تردد پایانه مرزی بیله سوار به خروج ۱۳ هزار و هفت مسافر ایرانی با رشد ۹۲ درصد اشاره کرد و گفت: عمده مقصد مسافران شهر باکو است.

 رحمتی با اذعان به اینکه  ورود مسافران ایرانی نیز  ۵۳۲ نفر محاسبه شده است، ادامه داد: ورودی مسافران خارجی در این مدت پنج هزار و ۹۱۹ نفر و خروجی پنج هزار و ۳۹۳ نفر محاسبه شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تأکید کرد: مجموع تردد ایرانی و خارجی از پایانه مرزی بیله سوار در سال جاری ۲۴ هزار و ۸۵۱ نفر محاسبه شده در حالی که سال گذشته در این مدت تردد ۲۱ هزار و ۷۲۶ نفر به ثبت رسیده و در مجموع تردد مسافران ۱۴ درصد رشد دارد.

وی افزود: خروجی سواری ایرانی از مرز با ۷۰۳ دستگاه ۵۷ درصد رشد دارد و خروجی اتوبوس ایرانی از مرز با ۳۴ دستگاه، ۲۳ درصد کاهش یافته است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.