با بارش ۲۰ سانتی متری برف مسافران نوروزی بام ایران غافلگیر شدند

شهرکرد- بارش برف و باران در کنار سرما مسافران چهارمحال و بختیاری را غافلگیر کرد به طوری مسافران از برپایی چادر در این استان ناامید شده و به مراکز اسکان نوروزی روی آوردند.

جلفابازار  -گروه استان ها: چهارمحال و بختیاری یکی از استان‌های جنوب غربی زاگرس است که هرساله مسافران بسیاری در فصل‌های مختلف سال به این استان سفر می‌کنند.

وجود جاذبه‌های گردشگری طبیعی و تاریخی زمینه ورود مسافران را به این استان افزایش داده است و از طرفی این استان در مسیر ارتباط فلات مرکزی به جنوب کشور است که این امر زمینه را برای ورود مسافران بیشتر به استان مهیا کرده است.

انباشت برف در ارتفاعات استان سبب شده معروف‌ترین رودخانه‌های دایمی جنوب غربی و مرکزی ایران یعنی کارون، زاینده‌رود و دز از ارتفاعات این استان سرچشمه گیرند. جنگل‌های بلوط، زالزالک و برخی دیگر از گیاهان پهن‌برگ و نیز آبشارها، غارها، چشمه‌سارها، مناطق حفاظت‌شده، گردشگاه‌ها و گرداب‌ها از دیگر عوامل طبیعی و اکو توریسم استان محسوب می‌شوند.

در همین شرایط مسافران و گردشگران بسیاری طی روز های اخیر وارد استان چهارمحال و بختیاری شده‌اند، ولی بارش باران و سرما مسافران این استان را غافلگیر کرد.

 

درحالی‌که هوا در روزهای پیش از عید نوروز بسیار خوب بود و گرم شدن هوا موجب شکوفه زدن درختان شده بود اما از ابتدای سال جدید هوا در این استان رو به سردی گذاشت. از طرفی بارش ۲۰ سانتی متری برف در کوهرنگ مسافران این استان را غافلگیر کرده است.

بسیاری از مسافران استان چهارمحال و بختیاری که قصد برپایی چادر برای اقامت داشتند، منصرف شده و به مدارس و مکان‌های اقامتی رفتند.

بارش برف و باران در این استان و وجود سرما امکان چادر زدن را به مسافران نوروزی این استان نمی دهد

به گزارش جلفابازار یکی از مسافران یزدی این استان ر با اشاره به سرد شدن هوا در چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: بارش برف و باران در این استان و سرما امکان چادر زدن را به مسافران نوروزی این استان نمی دهد.

امیری عنوان کرد: مسافران این استان مجبور هستند به مدارس و یا هتل های منطقه برای اسکان مراجعه کنند.

یکی دیگر از مسافران این استان که از استان ایلام به چهارمحال و بختیاری سفر کرده بود گفت: شرایط آب و هوایی این استان طی روز های گذشته بسیار خوب بود اما در ۴۸ ساعت گذشته هوا بسیار سرد شده است.

علی سعیدی ادامه داد: بارش باران و لغزندگی جاده ها موجب تصادفات بسیاری در محور هایی که در حال عبور بودیم شده بود.

 

وی ادامه داد: این استان جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که ضرورت دارد امکانات در کنار مکان های گردشگری این استان افزایش یابد تا رضایت مسافران افزایش یابد.

طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ سانتی متر بارش برف در منطقه کوهرنگ چهارمحال و بختیاری گزارش شده استمدیرکل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری نیز اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ سانتی متر بارش برف در منطقه کوهرنگ این استان گزارش شده است.

شاهرخ پارسا عنوان کرد: هم اکنون دما در این استان کاهش یافته است و کاهش دما در این استان همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: طی سه روز آینده رگبارورعد و برق، وزش باد نسبتا شدید، بارش برف در ارتفاعات و در مناطق مستعد تگرگ شدت در این استان پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: بارش های مختلف برای نیمه غربی و بخش هایی از جنوب غرب استان پیش بینی می شود.

بخشدار مرکزی کوهرنگ نیز  با اشاره به بارش برف در چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ، عنوان کرد: بارش برف موجب کند شدن تردد در محورهای این شهرستان شده است.

فرزاد حسینی عنوان کرد: هم اکنون بارش ۲۰ سانتی متری برف در این شهرستان گزارش شده که بارش برف در ارتفاع این شهرستان بیشتر از این میزان است.

بخشدار مرکزی کوهرنگ عنوان کرد: زمینه برای خدمات رسانی مناسب در این شهرستان به مسافران نوروزی فراهم شده است

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.