تنور انتخابات شورا در آذربایجان‌شرقی داغ شد

تنور انتخابات شورا در آذربایجان شرقی داغ شده و تا پایان روز سوم بیش از ۲۵۰۰ نفر داوطلب در شهرها و بخش‌های مختلف استان ثبت نام کرده‌اند.

 به گزارش جلفابازار  گروه استان‌ها؛ تعداد داوطلبان برای شرکت در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان شرقی تا پایان روز سوم ثبت نام به دو هزار و ۵۴۰ نفر رسید.

انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار می شود.

برای همین منظور ثبت نام از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی از صبح دوشنبه در ۶۵ فرمانداری و بخشداری استان آذربایجان شرقی آغاز و تا ششم فروردین ادامه خواهد داشت.

«صدای انقلاب» از تبریز ثبت نام کرد

از حاشیه های مهم روز سوم ثبت نام در فرمانداری تبریز می توان به حضور کم تعداد داوطلبان نسبت به روزهای گذشته اشاره کرد؛ در روز سوم افراد شاخصی همچون حسن میلانی رئیس حوزه هنری استان، کریم صادق زاده دبیر خانه کارگر تبریز و اسفندیار قره باغی معروف به صدای انقلاب ثبت نام کردند.

«مش رحمان» آمد ولی ثبت نام نکرد

مش رحمان یکی دیگر از داوطلبانی است که این روزها خبرساز شده است، این پیرمرد قصد ثبت نام در شورای شهر تبریز را دارد و برای همین چند روزی است که از فتح آباد به تبریز می آید ولی تا کنون ثبت نام نکرده است.

در روز سوم ثبت نام «مش رحمان» دوباره آمد و عکس هایی با خبرنگاران و عکاسان مستقر در ستاد انتخابات استان انداخت .

شفیعی شهردار اسبق تبریز در دهه ۵۰، کریم حسین زاده دلیر رئیس اسبق شورای شهر تبریز، ابراهیم جاهد شهردار اسبق منطقه ۷ تبریز و اباذر جعفری نیز در ستاد انتخابات استان حاضر شدند و ثبت نام کردند.

ساعت ۸ تا ۱۶ ستاد انتخابات استان در فرمانداری تبریز مملو از داوطلبان پیر و جوانی است که قصد شرکت در انتخابات را دارند.

ثبت نام ۲۵۴۰ نفر از استان در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از ثبت نام ۲۵۴۰ نفر از استان در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا طی سه روز اخیر خبر داد و گفت: از این تعداد ۶۲۱ نفر در حوزه شهری و یک هزار و ۹۲۰ نفر در حوزه روستایی ثبت نام کرده اند.

سعید شبستری مستقر در ستاد انتخابات استان افزود: در روز سوم ۹۳۶ نفر در سطح استان برای شرکت در این انتخابات ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۴۱ نفر در حوزه شهری و ۷۹۶ نفر در حوزه روستایی بودند.

وی گفت: ثبت نام از داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۳۰ اسفندماه ۹۵ آغاز شده و تا ۶ فروردین ادامه دارد.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با بیان اینکه نامزدها  کار نام نویسی را به روز آخر موکول نکنند از آنان خواست حتما همه مدارک لازم شامل اصل شناسنامه، کارت ملی، پایان خدمت، مدرک تحصیلی، استعفانامه، عکس و کپی مدارک را همراه خود داشته باشند.

وی گفت: مهلت ثبت نام تمدید نمی‌شود اما ممکن است در روز آخر بر ساعات نام نویسی بیفزاییم. انتخابات شوراهای اسلامی در یک هزار و ۹۷۳ روستا و ۶۲ شهر آذربایجان شرقی برگزار می شود.

شبستری با تاکید بر اینکه کاندیداها از تبلیغات زودهنگام و غیرقانونی اجتناب کنند و با متخلفان برخورد می شود، ادامه داد: تبلیغات انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی از ۲۱ تا ۲۷ اردیبهشت انجام می شود.

ثبت نام ۳۰۹ داوطلب از حوزه انتخابیه تبریز، خسروشاه، سردرود و باسمنج

فرماندار تبریز نیز مستقر در ستاد انتخابات استان از ثبت نام ۳۰۹ نفر از حوزه انتخابیه تبریز، خسروشاه، سردرود و باسمنج برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خبر داد.

رحیم شهرتی فر با بیان اینکه از مجموع ثبت نامی ها ۲۲۹ نفر کاندیدای شورای شهر و ۸۰ نفر کاندیدای شورای روستا هستند، ابراز داشت: در سومین روز فرایند ثبت ‌نام اسامی داوطلبان ۱۰۱ نفر ثبت ‌نام کرده‌ اند.

وی با تاکید بر اینکه تنها در خود تبریز در سومین روز ۵۲ نفر ثبت نام کرده اند، ادامه داد: در حوزه شهرستان تبریز در سومین روز ثبت نامی ۱۰۱ نفر نام نویسی کرده اند که از این تعداد ۷۷ نفر در حوزه شهری و ۲۴ نفر در حوزه روستایی هستند.

باتوجه به اینکه تعداد اعضای اصلی شورای اسلامی تبریز در دوره چهارم ۲۱ نفر بود و در دوره پنجم این تعداد به ۱۳ نفر کاهش خواهد یافت، همین موضوع باعث حساسیت انتخابات امسال شده و برخی از اعضای کنونی شورای شهر تبریز به شدت نگران موفقیت خود در انتخابات پیش رو هستند.

ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراها از روز ۳۰ اسفند ۹۵ آغاز و تا ۶ فروردین سال جاری ادامه دارد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.