رئیس هیئت مدیره مصرف انرژی ایران
ذخیره ۳ هزار مگاواتی برق، ارمغان «ساعت زمین» برای کشور

رئیس هیئت مدیره مصرف انرژی ایران

رئیس هیئت مدیره انجمن مدیریت مصرف انرژی ایران گفت: با اجرای طرح ساعت زمین می‌توان حداقل ۳ هزار مگاوات برق کشور را ذخیره کرد.

به گزارش جلفابازار  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، مهندس «سعید مهذب ترابی» رئیس هیئت مدیره انجمن مدیریت مصرف انرژی ایران با اشاره به ذخیره سه هزار مگاوات برق با اجرای طرح ساعت زمین در کشور، گفت: چنانچه با صرفه جویی معادل ۱۰۰ وات هر مشترک برق در این طرح جهانی و ملی مشارکت نماید و این موضوع نهادینه شود، بالغ بر ۳۰۰۰ مگاوات صرفه جویی در ظرفیت تولید برق کشور ایجاد می‌شود و این ظرفیت می‌تواند برای بخش تولید واشتغال بیشتر کشور مصرف شود.

وی در ادامه اظهار داشت: ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت (World Wide Fund for Nature) است که خانواده‌ها و کسب و کار با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر دستگاه‌های الکتریکی غیر ضروری خود به مدت یک ساعت آن را یادآوری می‌کنند.

مهذب ترابی افزود: آرمان نخست این اقدام این است که آگاهی دربارهٔ تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان ابقا شود.

وی ادامه داد: همه مردم کشور عزیزمان ایران می‌توانند با خاموش کردن لامپ‌های اضافی وخاموش کردن نمادین ساختمان‌ها واماکن عمومی به مدت یک ساعت در این مهم شرکت کنند.

رئیس هیئت مدیره انجمن مدیریت مصرف انرژی ایران تأکید کرد: بی‌شک مشارکت فعال در این طرح برای داشتن محیط زیست پایدارتر وتوسعه فرهنگ صرفه جویی در مصرف انرژی بسیار مؤثر است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.