اقتصاد دانان
پیش بینی ترامپ در مورد رشد اقتصادی آمریکا نادرست است

اقتصاد دانان

به گزارش جلفابازار ،ترامپ پس از ورود به کاخ سفید گفته بود که با اجرای برنامه های عمرانی و کاهش مالیات رشد اقتصادی این کشور به طور میانگین به سه تا چهار درصد خواهد رسید.
انجمن ملی اقتصاد تجاری آمریکا امروز (دوشنبه) با انتشار نتایج نظر خواهی از 50 اقتصاد دان برجسته این کشور این ادعای ترامپ را رد کرده و نوشته است که اقتصاد آمریکا در شرایط کنونی توان رشد بیش از 2 و سه دهم درصد در سال 2017 و حد اکثر 2 و پنج دهم درصد در سال 2018 را نخواهد داشت.
در این گزارش آمده است، 70 درصد از این اقتصاد دانان گفته اند که بازارهای مالی آمریکا بیش از اندازه به وعده‌های اصلاحاتی ترامپ و طرح های عمرانی او در 2سال آینده خوشبین هستند.
بر اساس این گزارش، گرچه این کارشناسان نسبت به افزایش مشاغل تازه خوش بینی هستند و پیش بینی کرده اند که امریکا به طور میانگین ماهانه شاهد 187هزار شغل تازه خواهد بود با این حال به نظر آن‌ها احتمال تحقق وعده‌های ترامپ در این زمینه نیز بالا نیست.
اکثر این اقتصاد دانان گفته اند که حتی در صورت تصویب طرح‌های آبادانی ترامپ در سال جاری این طرح‌ها کمک چندانی به تقویت اقتصاد آمریکا و در حد مورد ادعای او نخواهد کرد

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.