افزایش میزان پایبندی اعضای اوپک به برنامه کاهش تولید مهمترین خبرهای جهان انرژی در 24 ساعت گذشته بود

به گزارش جلفابازار  خبرگزاری رویترز، فاتح بیرول رئیس آژانس بین المللی انرژی گفت: این آژانس انتظار ندارد که قیمت های جهانی نفت با وجود تلاش شدید کشورهای عضو و غیر عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) برای کاهش تولید این کالا به طور چشمگیری افزایش یابد.
وی افزود: سطح ذخیره سازی جهانی نفت بسیار بالاست، بنابراین انتظار رشد شدید قیمت ها غیر منطقی به نظر می رسد.

** تولید نفت لیبی به کمترین میزان ۶ ماهه رسید
پایگاه خبری بلومبرگ گزارش داد: در پی توقف تولید نفت از میدان شراره در جنوب غرب این کشور و مختل شدن فعالیت دومین پایانه صادرات نفت لیبی، یعنی زاویه، تولید نفت این کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) هفته آخر ماه مارس به حدود ۵٠٠ هزار بشکه در روز کاهش یافت که از سپتامبر ٢٠١۶ کمترین رقم به شمار می آید.

** انتظار افزایش فعالیت تجاری بریتیش پترولیوم
زیرشاخه تجاری شرکت انگلیسی بریتیش پترولیوم (بی پی) انتظار دارد که با توجه به افزایش تولید نفت فراساحلی در برزیل، بالا گرفتن برداشت نفت از ماسه های شنی کانادا و ترقی صنعت شیل آمریکا افزون بر رشد تقاضای انرژی در آسیا، عملکرد تجاری این شرکت به پشتوانه بهبود خرید و فروش جهانی افزایش یابد.
بنا بر اعلام رویترز، بی پی روزانه بیش از پنج میلیون بشکه نفت و فرآورده های نفتی خرید و فروش می کند.

** بازداشت مدیر شرکت دولتی نفت ونزوئلا در پی فساد کاری
مارکو مالاو، مدیر بخش تجارت بین الملل شرکت پی دی وی اس ای ونزوئلا به اتهام بی نظمی در تشریفات قراردادهای عرضه نفت به بازار داخلی بازداشت و حساب بانکی وی مسدود شد.
آنگونه که رویترز گزارش داده است، اختلال در توزیع سوخت و کمبود بنزین در این کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از جمله اقدام های وی ذکر شده است.

** میزان پایبندی ها به توافق اوپک در ماه مارس به ٩۵ درصد رسید
یک تحقیق رویترز پیش بینی کرد که با توجه به ٢٢٠ هزار بشکه در روز کاهش عرضه نفت از سوی امارات در ماه مارس، فعالیت تعمیر و نگهداری تأسیسات نفتی و ناآرامی ها در نیجریه و لیبی، تولید و عرضه نفت اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) برای سومین ماه متوالی در این مقطع کاهش یابد.
پیش بینی می شود که سطح پایبندی اعضا به توافق کاهش تولید در ماه مارس به ٩۵درصد برسد در حالی که این میزان برای این ماه ٩۴ درصد برآورد شده بود.

** تولید نفت عراق در ماه مارس کاهش یافت
تولید نفت عراق در ماه مارس (اسفند – فروردین) همگام با توافق کاهش تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با بیش از ٣٠٠ هزار بشکه در روز کاهش به چهار میلیون و ۴۶۴ هزار بشکه در روز رسید.
به گزارش رویترز، صادرات نفت این کشور نیز در این مقطع به سه میلیون و ٧۵۶ هزار بشکه در روز رسید.

** صادرات نفت اعضای اوپک در ماه مارس کاهش یافت
به گزارش روزنامه گلف تایمز قطر، میزان صادرات روزانه نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه مارس در پی پیوستن کشورهای بیشتری به توافق اخیر، با یک میلیون و ١٨٠ هزار بشکه در روز کاهش در مقایسه با ماه فوریه به ٢۴ میلیون و ۴٠٠ هزار بشکه رسید.
بیشترین کاهش صادرات مربوط به ایران بود که میزان آن با ۴١۶ هزار بشکه در روز کاهش نسبت به ماه گذشته به دو میلیون و ١٨۵ هزار بشکه در روز رسید.
محموله های ارسالی لیبی و نیجریه نیز در همین مقطع روی هم رفته ٢٠٩ هزار بشکه در روز کاهش یافت. امارات نیز با پیوستن به به توافق اخیر، برای نخستین بار از ماه ژانویه امسال صادرات نفت را ٢٢٠ هزار بشکه در روز کاهش داد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.