آسیا-اقیانوسیه آفریقا اروپا آسیای غربی شبه‌قاره حقوق‌بشر دفاتر خارجی سیاست‌خارجی هسته‌ای آمریکا ۲ پلیس آمریکایی، مادر باردار سیاه‌پوست را به ضرب گلوله کشتند

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری جلفابازار به نقل از ان‌بی‌سی‌نیوز، یک مادر باردار در شهر سیاتل آمریکا بر اثر شلیک دو افسر پلیس – که این زن از آن‌ها تقاضای کمک کرده بود – کشته شد.

طبق بیانیه پلیس، پس از اینکه این زن به پلیس گزارش یک سرقت از منزلش را داده بود، این افسران حوالی ساعت 10 صبح به وقت محلی به سوی مجتمع آپارتمانی که این زن در آن ساکن است – در منطقه شمال شرقی سیاتل – اعزام شده‌اند.

زمانی که افسران پلیس به آپارتمان وی رسیدند، جایی که این مادر به همراه سه فرزند کم‌سن‌وسالش حضور داشتند، این زن با حالتی آرام به سخن گفتن از سرقت رخ داده پرداخت، اما براساس نوار صوتی ضبط شده، این زن ناگهان با در دست داشتن چاقویی به نزد افسران آمد و فریاد زد که «آماده‌اید؟».

در پی این رخداد، افسران پلیس به این زن گفتند «برگرد عقب، برگر عقب» و سپس به سوی وی شلیک کردند، در حالی که طبق نوار صوتی ضبط شده صدای گریه یک بچه نیز شنیده می‌شود.

در بیانیه پلیس آمده است که پس از شلیک، افسران تلاش کردند تا کمک‌های اولیه را برای زن انجام داده و او را زنده نگه دارند، اما پس از سررسیدن مأموران امداد، اعلام شد که این زن در هنگام سر رسیدنشان جان باخته بود.

به گفته بستگان این زن که نامش شارلینا لایلیس بود، وی سه ماهه باردار بود و از مدت‌ها پیش با بیماری روانی دست و پنجه نرم می‌کرده است.

مونیکا ویلیامز، خوهر شارلینا می‌گوید که وی «ضعیف» بوده و دارای «مشکلاتی در زمینه سلامت روان» بوده است. وی این پرسش را مطرح کرد که افسران پلیس در این شرایط چرا از شوکر استفاده نکرده‌اند؟ آن‌ها با این کار می‌توانستند وی را کنترل کنند. من می‌توانستم وی را آرام کنم.

مونیکا می‌گوید که رنگین‌پوست بودن شارلین یکی از عوامل مؤثر بر تصمیم افسران بود. لایلیس، سیاه‌پوست بود و دو افسر پلیس سفید‌پوست.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.