رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی:
دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای با ۶۴ شاکی در تبریز

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی:

به گزارش پایگاه خبری جلفابازار از تبریز، به‌نقل از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی، سرهنگ صابر عباس‌زاده از کشف 5 میلیارد و 60 میلیون ریال کلاهبرداری با 64 نفر شاکی در تبریز خبر داد و اظهار کرد: در پی دریافت خبری درباره فعالیت فردی با سوء‌استفاده از عنوان موسسه قرض الحسنه و با شگرد پرداخت وام کم بهره از تعدادی شهروند تبریزی کلاهبرداری کرده است، با توجه به اهمیت موضوع، رسیدگی به پرونده در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: پس از انجام اقدامات فنی و تعقیب و مراقبت، متهم در مغازه‌ای که آن محل را به عنوان دفتر موسسه و محل انجام اقدامات خود قرار داده بود، دستگیر و در بازرسی از محل کار و منزل متهم حدود 750 فقره چک اشخاص کشف و ضبط شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در تحقیقات مشخص شد متهم در اقدام مجرمانه دیگری تعدادی واحد مسکونی را به مردم به فروش رسانده که بایستی اسناد ثبتی واحدها را به مالکان تحویل می‌داده که نه تنها از انجام این کار خودداری کرده بلکه اقدام به اخذ وام برای سند ملک نموده و با عدم پرداخت اقساط، بانک مربوطه ملک را با صدور اجرائیه به مزایده گذاشته است.

سرهنگ عباس زاده با بیان اینکه متهم در مدت 7 ماه فعالیت مجرمانه خود از 64 نفر کلاهبرداری کرده است، افزود: این کلاهبردار حرفه‌ای مبلغ 5 میلیارد و 60 میلیون ریال از بابت جمع آوری سپرده وام کم بهره اقدام به کلاهبرداری و تحصیل مال نامشروع کرده است.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی در پایان تاکید کرد: متهم با تشکیل پرونده قضایی، به دادسرا معرفی و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.

انتهای پیام/

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.