در دیدار با دکتر خرازی بشار اسد: پیروزی سوریه وهمپیمانانش درجنگ علیه تروریسم به ایجاد جهانی متعادل کمک می کند

در دیدار با دکتر خرازی بشار اسد: پیروزی سوریه وهمپیمانانش درجنگ علیه تروریسم به ایجاد جهانی متعادل کمک می کند

بیروت – « بشار اسد» رییس جمهور سوریه تاکید کرد که « پیروزی ملت سوریه و همپیمانان آن درجنگ علیه تروریسم به ایجاد جهانی بسیار متعادل و عادلانه در رویاروئی با تلاش های استعمارگران غربی و مزدوران آنها در منطقه منجر خواهد شد.
[بشار اسد: پیروزی سوریه وهمپیمانانش درجنگ علیه تروریسم به ایجاد جهانی متعادل کمک می کند]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) بشار اسد روز شنبه در دیدار دکتر«کمال خرازی» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه با وی در دمشق، خاطرنشان کرد که استعمارگران غربی و مزدوران آنها درصدد تحمیل ارده خود که متناقض با منافع ملت های منطقه است، می باشند.
وی در این دیدار که « محمدرضا رئوف شیبانی» سفیر ایران در سوریه هم حضور داشت، تصریح کرد که اما ملت های منطقه تلاش دارند تا ضمن حفظ حاکمیت و تحقق حقوق خود، سرنوشت خود و کشورشان را به دست خودشان رقم بزنند.
رئیس جمهور سوریه اظهارداشت: ایستادن کشورهای دوست و در راس آنها ایران و سوریه در کنار سوریه در عرصه های نظامی و سیاسی سهم زیاد و موثری در تقویت پایداری سوری ها در جنگ علیه تروریسم داشته است.
بشار اسد تاکید کرد: حمایت کشورهای دوست به ملت سوریه کمک کرده است تا امنیت و ثبات را به کشورشان بازگردانند و شرایط مناسبی را برای آنها فراهم کرده تا بتوانند آینده خود و کشورشان را رقم بزنند.
بشار اسد و دکتر خرازی در این دیدار آخرین تحولات در سوریه و به ویژه در خصوص « توقف عملیات جنگی» و گسترش دایره آشتی های ملی در چند منطقه سوریه و چند مرحله گفت وگوها در ژنو مذاکره کردند.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی هم بر حمایت ایران از سوریه در رویاروئی با تروریسم تکفیری مورد حمایت برخی کشورهای خارجی و روند سیاسی تاکید کرد و گفت که این سیاست راهبردی و ثابت ایران است.
دکتر خرازی اظهارداشت: رهبریت جمهوری اسلامی ایران معتقد است هدف اصلی پشت سر هجمه های سخت و شدید علیه سوریه ، ضربه زدن به نقش محوری آن در جبهه مقاومت است.
وی صبح چهارشنبه در نخستین ایستگاه خود در این سفر دوره ای وارد لبنان شد و با مقامات سیاسی و مذهبی و نخبگان و کارشناسان این کشور به طور جداگانه گفت وگو و تبادل نظر کرد.
دکتر خرازی عصر جمعه از طریق مرز زمینی لبنان و سوریه وارد این کشور شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.