عضو پارلمان عراق:
پیام حضور مسلمانان در راهپیمایی روز قدس، تجدیدعهد برای آزادسازی فلسطین است

عضو پارلمان عراق:

«عباس البیاتی» عضو پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری پایگاه خبری جلفابازار، راهپیمایی روز جهانی قدس را زمانی برای نصرت و یاری مردم مظلوم فلسطین و مقابله با صهیونیست ها دانست.

«عباس البیاتی» بیان داشت: امام خمینی در زمینه زنده کردن مسأله فلسطین و سرزمین های اشغالی، نقش مهمی داشتند و با ابتکار برگزاری راهپیمایی روز قدس موجب تفکر و برانگیختن احساسات مسلمانان در قبال فلسطین شدند. ایشان در صدد بودند تا قدس را از امری روزمره و و عادی و به دور از فضای سیاسی به مسأله ای مهم برای تمام مسلمانان تبدیل کنند. آیت الله خامنه ای نیز همانند امام خمینی حرکت می کنند و روز قدس را زمانی برای قیام مسلمانان به منظور آزادسازی فلسطین می دانند.

عضو پارلمان عراق افزود: روز قدس روز بانگ تمام مستضعفان و کسانی است که به دنبال استقلال و آزادی هستند. این روز به توجه و در اولویت قرار گرفتن از سوی تمام مسلمانان نیاز دارد و اگر چنینی روزی نبود، شاید قدس همچون دیگر شهرها از جمله یافا و حیفا به شهری عادی تبدیل می گشت که بخشی از آن در کنترل اسرائیل بود و بخش دیگر هم شهری مرده می شد. حضور مسلمانان در راهپیمایی روز جهانی قدس تجدیدعهدی برای آزادسازی فلسطین است و از انگیزه آنها برای نصرت و یاری فلسطین و قدس شریف حکایت دارد. مسلمانان و اعراب باید در این زمینه احساس مسئولیت کرده و آماده باشند. روز قدس زمان انتقال آگاهی و هوشیاری درباره اهمیت فلسطین از نسل کنونی به نسل های بعدی است.

وی در ادامه به بررسی روابط برخی از کشورهای عربی با رژیم اشغالگر قدس پرداخت و گفت: کشورهای عربی در این زمینه چند دسته هستند؛ برخی از آنها با اسرائیل رابطه دارند و علاوه بر داشتن سفارت، با این رژیم توافق نامه هم امضا می کنند. گروهی دیگر از کشورهای عربی هم هستند که به صورت مخفیانه روابط گسترده تر و مستحکم تری با اسرائیل دارند. این کشورها نه تنها رابطه با اسرائیل را ننگ نمی دانند بلکه برای عادی سازی روابط خود با این رژیم و تامین امنیت اسرائیل از هم سبقت می گیرند. مواضع این کشورها نسبت به دهه 70 و 80 میلادی تغییر کرده است؛ زیرا در آن زمان اسرائیل را دشمن می دانستند ولی اکنون در زمان های نادری علیه آن موضع گیری می کنند.

عضو پارلمان عراق همچنین تصریح کرد: برخی کشورهای عربی به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس بیش از آنکه اسرائیل را دشمن خطاب کنند، ایران را به عنوان دشمن معرفی می کنند. بنابراین نوعی از ایران هراسی در میان برخی از کشورهای عربی ایجاد شده است و تعدادی از کشورهای حاشیه خلیج فارس در صدد هستند تا ایران هراسی را به اروپا، آمریکا و آفریقا گسترش دهند. این کشورها بدون توجه به قدرت ایران به جای استفاده از توانمندی ایران و همکاری با آن به خصومت و دشمنی با این کشور می پردازند که طبیعتا تاثیری بر روی ایران ندارد. ایران خطر نیست بلکه عامل ثبات و امنیت منطقه است ولی برخی در صدد هستند تا ایران را دشمن نشان دهند.

انتهای پیام/

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.