سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین :
روز قدس مرز میان حق و باطل است/ آرمان آزادسازی فلسطین در اعتقادات هر مومنی وجود دارد

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین :

«داود شهاب» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری پایگاه خبری جلفابازار: ضمن تشریح وضعیت اسف بار کنونی در قبال مسأله فلسطین، خواستار حضور گسترده مسلمانان و آزادگان در راهپیمایی روز جهانی قدس شد.

داود شهاب در همین رابطه به بیان اهمیت روز قدس پرداخت و گفت: روز جهانی قدس در سال جاری همزمان است با پنجاهمین سالگرد اشغال مسجد الاقصی توسط صهیونیست ها و سقوط قدس. طی 50 سال گذشته صهیونیست ها تمام بخش های قدس شریف را مورد هجوم و یورش خود قرار دادند و به مردم، مساجد، کلیساها، قبرستان ها، منازل شهروندان، آثار باستانی و حتی درختان و سنگ های قدس حمله کردند. افراط گرایان و شهرک سازان صهیونیست این جنگ را به راه انداخته اند. این در حالی است که برخی از اعراب نیز در توطئه علیه قدس شریف مشارکت دارند و این موضوع بدترین حالت در عرصه سیاسی است.

وی در ادامه تصریح کرد: برخی از روشنفکران در صدد تشکیک در جایگاه قدس هستند و داستان های جعلی صهیونیست ها را روایت می کنند؛ این موضوع نشانگر نبرد جدیدی است که به آگاهی و هوشیاری نیاز دارد. در فتنه کنونی قصد دارند با از بین بردن وحدت مسلمانان، برخی از گروه ها در داخل پیکر امت اسلامی را دشمن نشان دهند تا بدین وسیله زمینه را برای پذیرش دوستی و اتحاد با اسرائیل فراهم کنند. در چنین شرایطی روز جهانی قدس میان ظلم و عدالت و همچنین حق و باطل تمایز و مرز قائل می شود و آن ها را از هم تفکیک می کند.

روز قدس نشان می دهد که فلسطین در اعتقادات و وجدان هر مومنی به صورت ثابت وجود دارد و این روز پاسخی است به قدرت های استکباری که در صدد تسلط و هیمنه بر ملت های منطقه و امت اسلامی هستند. از تمام مسلمانان و آزادگان درخواست داریم برای حمایت از فلسطین در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند.

سخنگوی جهاد اسلامی افزود: ایران پیشگام حمایت از فلسطین و مقاومت است؛ امام خمینی (ره) با حمایت از فلسطین، جانبداری خود از عدالت و انسانیت را نشان دادند و جانشین ایشان نیز همیشه بر همراهی با مردم فلسطین و پشتیبانی از مقاومت و انتفاضه فلسطین تاکید و پای فشاری کرده اند. این در حالی است که برخی از رژیم های عربی در صدد عادی سازی روابط با اسرائیل هستند و برای این کار از هم سبقت می گیرند. عادی سازی روابط به معنای صرف نظر از فلسطین و مقدسات آن و همچنین خنجری بر پشت مقاومت و توطئه علیه اصول امت اسلامی است. ما این اقدام را محکوم می کنیم؛ این اقدامات خواسته مردم حاضر در این کشورها نیست.

وی در ادامه اظهار داشت: برخی از اعراب ایران را به جای اسرائیل دشمن می گیرند؛ حال آن که ایران دشمن نیست بلکه دشمن اصلی رژیم صهیونیستی است که وجودش برای تمام ملت های منطقه خطر و تهدید محسوب می شود. از امت اسلامی می خواهیم هوشیار باشند و مشاهده کنند که اسرائیل از چنددستگی ایجاد شده در میان امت اسلامی خوشحال است. اقداماتی گمراه کننده در حال انجام است تا در میان مسلمانان فتنه ایجاد شود و هدف اصلی یعنی فلسطین فراموش شود. ما دستان اسرائیل را در پشت این قضایا مشاهده می کنیم.

انتهای پیام/

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.